NIKICA NE NAMJERAVA STATI / Jelavić opet briljirao, rutinske pobjede Cityja i Chelseaja

U drugim utakmicama nije bilo prevelikih iznenađenje. Prvaci Engleske i osvajači Lige prvaka na domaćim su terenima lako svladali svoje suparnike. City je u prvom susretu kola sa 3:0 svladao Sunderland, dok je Chelsea usprkos početnom minusu od 0:1 odlično reagirao i pomeo Norwich sa 4:1.

6.10.2012.
17:50
PIXSELL

NikicaJelavić nastavio je pogocima oduševljavati navijače Evertona. Hrvatski reprezentativac zabio je gol u 2:2 remiju liverpulske momčadi na gostovanju kod Wigana.

StevenPienaar je u 11. minuti pucao prema golu domaćeg sastava, lopta se odbila od jednog obrambenog igrača i idealno sjela na Jelavićevu glavu koji postiže svoj četvrti gol ove sezone u Premiershipu. Nikica je tada izjednačio rezultat samo minuti nakon što je Wigan u vodstvo doveo Kone.

Domaćin je poveo i u 23. minuti preko Di Santa, no Baines iz penala tri minute prije kraja susreta donosi jedan bod Evertonu. Jelavić je igrao cijelu utakmicu i bio je stalna opasnost za protivnička vrata.

Swansea i Reading odigrali su 2:2, dok je WBA pobijedio QPR sa 3:2.