prvenstvo hrvatske / Jadranaši napunili Solarisovu mrežu i izborili polufinale s Jugom

Splićani su šibenske susjede porazili s deset golova razlike

16.4.2019.
21:21
Ivo Cagalj/PIXSELL

Kad je već bilo drame i neizvjesnosti u prvoj utakmici na Crnici, nije bilo realno da bude i na Poljudu gdje je splitski Jadran dobro napunio mrežu šibenskog Solarisa i očekivano se pridružio Jugu u polufinalu doigravanja za hrvatskog prvaka.

Jadranaši su na svoj bazen donijeli dva gola prednosti iz prve utakmice koja su stekli tek u završnim sekundama, a da se nikakva senzacija neće dogoditi, bilo je jasno već na poluvremenu kada su Asićevi učenici vodili s 9:3. Nakon tri četvrtine prednost je narasla na 15:5, posljednja gostima više nije bila ni za čast.

Domaćini su imali čak tri trostruka strijelca, Krapića, Milardovića i Butića, a triput je za goste zabio Roko Pelicarić.