U ukupnom poretku i dalje vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal (400) ispred Teda Ligetya (342) i Hirschera (280), dok je Kostelić s novih 15 bodova na 17. poziciji s ukupno 106 bodova.

8.12.2012.
18:00
PIXSELL

VAL D'ISERE - Najbolji hrvatski skijaš IvicaKostelić zauzeo je 16. mjesto na slalomu Svjetskog kupa u francuskom Val d'Isereu.

Kostelić je nakon prve vožnje staze Olympique de Bellevarde bio sedmi, no u drugoj je pokvario plasman s tek 25. vremenom vožnje, te je nakraju bio 16. s zaostatkom od 1.81 sekundi za pobjednikom Francuzom AlexisomPinturaultom.

Drugo mjesto zauzeo je Nijemac FelixNeureuther (+0.50), a treće Austrijanac Marcel Hirscher (+0.57), koji je vodio nakon prvog laufa.

Drugi hrvatski predstavnik DaliborŠamšal zauzeo je 37. mjesto i nije se plasirao u drugu vožnju.

U ukupnom poretku i dalje vodi Norvežanin AkselLundSvindal (400) ispred TedaLigetya (342) i Hirschera (280), dok je Kostelić s novih 15 bodova na 17. poziciji s ukupno 106 bodova. U poretku slaloma vodi Šveđanin AndreMyhrer (150) ispred Hirschera (140), dok je Kostelić 11. s 47 bodova.

U nedjelju se u Val d'Isereu vozi veleslalom.