CSKA PAO I U MOSKVI / Inter prvi polufinalist Lige prvaka

Baš kao i prije tjedan dana u Milanu, Talijani su slavili 1:0, a pogodak je postigao Snijder iz slobodnog udarca.

6.4.2010.
18:57

Nogometaši Intera prvi su polufinalisti Lige prvaka. Nakon što su u Milanu pobijedili 1:0, istim rezultatom svladali su CSKA i u Moskvi. Pogodak je postignut na otvaranju utakmice, mrežu Akinfejeva pogodio je Snijder iz slobodnjaka već u 6. minuti.

Bio je to šok za ruski sastav i već tada je bilo jasno kako se Inter plasirao u polufinale. Naime, u tom trenutku Rusima je za prolaz u polufinale trebala pobjeda s dva gola razlike, što znači da su morali zabiti tri gola Interu.

Trener ruskog sastava Leonid Slucki odmah je promijenio taktiku i u 14. minuti u igru je uveo napadački orijentiranog Nigerijca Sekua Odiaha. Međutim, do konca poluvremena CSKA nije uspio ozbiljnije ugroziti talijanska vrata.

Inter je 35. minuti mogao postići još jedan gol, no Milito je loše reagirao u izglednoj situaciji.

Ako je nakon Interova vodstva i bilo dvojbi tko će u polufinale, u 49. minuti priča je bila zaključena. Nigrijac Odiah je neopreznim startom zaradio drugi žuti karton i isključenje. Inter je ostatak utakmice rutinski odradio, a CSKA s igračem manje nije uspio niti izjednačiti rezultat.