NIJEMCI PALI NA STARTU / Hrvatska uvjerljivom pobjedom otvorila Europsko prvenstvo

U dvoboju drugog kola B skupine hrvatski vaterpolisti igraju u utorak u 19 sati protiv Španjolske.

14.7.2014.
14:05
Igor Kralj/PIXSELL

BUDIMPEŠTA - U prvoj utakmici Europskog vaterpolskog prvenstva, koje se od 14. do 27. srpnja održava u Budimpešti, Hrvatska je pobijedila Njemačku sa 10-5 (4-3, 2-0, 3-0, 1-2).

Vaterpolisti Hrvatske ostvarili su prvu pobjedu na europskom prvenstvu u Budimpešti. Samo u prvoj četvrtini odabranici IviceTucka dozvolili su Nijemci da im se nakon vodstva 4-1 približe na smo gol razlike (4-3).

U drugoj i trećoj četvrtini odličnom su obranom, na čelu s raspoloženim vratarom Josipom Pavićem, naši su 'zaključali' svoj gol i u tih 16 minuta Nijemci nisu uspjeli postići niti jedan gol.

U posljednju četvrtinu ušlo se s prednošću 9-3 pa su hrvatski reprezentativci zadnjih osam minuta odigrali opuštenije, što je Njemačka iskoristila i malo ublažili poraz.