HRVATSKA USPJEŠNO KRENULA U OBRANU NASLOVA: / Barakude dosta teško stigle do prve pobjede

Hrvatska vaterpolska reprezentacija uspješno je započela s obranom olimpijskog zlata iz Londona. U prvoj utakmici na Igrama i Riju slavili su protiv reprezentacije SAD-a sa 7:5.

6.8.2016.
12:22

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je u 1. kolu A skupine na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru selekciju SAD sa 7-5 (2-2, 1-1, 2-1, 2-1).

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bili su Anđelo Šetka i Maro Joković sa po dva gola koliko ih je postigao i najefikasniji igrač SAD Toni Azavedo, ali prvo ime utakmice bio je naš drugi vratar Marko Bijač koji je sakupio 13 obrana. Treba napomenuti da je Hrvatska preokrenula vodstvo Amerikanaca tek u polsjenjdoj četvrtini golovima Šetke.

Sljedeći nastup odabranici Ivice Tucka imat će u utorak u 1.50 sati protiv selekcije Crne Gore.

Hrvatski vaterpolisti u Rio de Janeiru brane zlato osvojeno u Londonu 2012.

RASPORED UTAKMICA (po našem vremenu)

1. kolo: Hrvatska - SAD (6. kolovoz, 15:20)

2. kolo: Hrvatska - Crna Gora (9. kolovoz, 01:50)

3. kolo: Hrvatska - Španjolska (11. kolovoz, 01:50)

4. kolo: Hrvatska - Italija (12. kolovoz, 15:20)

5. kolo: Hrvatska - Francuska (14. kolovoz, 21:50)

Četvrtfinale: 16. kolovoz

Polufinale: 18. kolovoz

Finale: 20. kolovoz

Uživo:

HRVATSKA - SAD 7:5

HRVATSKA: Pavić, Bijač, Lončar, Krapić, Burić, Bušlje, Marko Macan, Joković, Javier Garcia, Petković, Šetka, Sukno, Bukić

SAD: Moses, Dunstan, Hallock, Obert, Roelse, Cupido, Samuels, Azevedo, Bowen, Bonanni, Smith, Mann, Baron

Kraj

9' - Roelse je smanji na 7:5.

8' - Hrvatska sada odrađuje posljednje minute.

6' - Joković je sada zabio za 7:4.

5' - Anđelo Šetka odveo je prekrasnim dalekometnim udarcem na +2. Sada je 6:4.

5' -Markom Joković odlično je blokirao pokušaj Azeveda.

Četvrta četvrtina

8' - Šetka je zabio za prvo vodsvo Hrvatske od 5:4.

7' Luka Bukić lijepo je zabio za 4:4.

6' Azevedo je zabio drugi gol na utakmici za vodstvo SAD-a 4:3.

1' - SAD ima prvi napad.

Treća četvrtina

10' - Joković je probao, Azevedo je blokirao. Ostaje 3:3.

9' - Antonio Petković donio je izjednačenje Hravstkoj.

8' - SAD je iskoristio igrača više. Za 3:2 zabio je Bowen.

7' - Bijač odlično brani. Skupio je već pet obrana.

Druga četvrtina

2:2 - Sukno vraća Hrvatsku u egal.

1:2 - Azevedo je zabio za vodstvo SAD-a, Joković je brzo uzvratio. Bonanni je potom povećao za Amerikance.