UŠLI U POLUFINALE / Hajduk teškom mukom eliminirao Zelinu

Ranije su polufinale Kupa izborili Slaven Belupo, Lokomotiva i Cibalia, a termini polufinalnih susreta su 3. i 17. travnja sljedeće godine.

12.12.2012.
19:00
PIXSELL

SPLIT - Nogometaši Hajduka plasirali su se u polufinale Hrvatskoga kupa nakon što su u uzvratnom susretu u Splitu svladali drugoligaša Zelinu s 2:0 pogocima AntonijaMilića (14) i FrankaAndrijaševića (76). U prvom susretu u Svetom Ivanu Zelini rezultat je bio 1:1, te Splićani idu dalje s ukupnim rezultatom 3:1.

Hajduk je do pobjede i prolaza došao teškom mukom, iako su od 53. minute gosti iz Zeline igrali bez isključenoga DraženaFučeka. Milić je u 14. minuti doveo Hajduk u vodstvo, da bi potom Zelina promašila niz velikih prilika, a posebno se ispromašivao DraženMesec koji je dvaput pogađao vratnicu Hajdukovih vrata. Pogodak kojim je Hajduk potvrdio prolaz u polufinale zabio je Andrijašević u 76. minuti udarcem s ruba kaznenog prostora.

Pred 3500 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Krečak iz Šibenika.