SPLIĆANI NA PRIPREMAMA / Hajduk osvojio Kup Sultana

Momčad Hajduka osvojila je Sultan Kup nakon što su u finalu svladali Lokomotiv iz Plodviva poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca 8:7.

6.2.2012.
8:23
PIXSELL

Nogometaši splitskog Hajduka pobjednici su Sultan Kupa nakon što su u finalu boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Lokomotiv iz Plovdiva 8:7 (2:2).

Hajduk je protiv šestoplasirane momčadi bugarskog prvenstva dva puta vodio, no Bugari su se uporno vraćali i na koncu su uspjeli izboriti remi, pa je pobjednik dobiven nakon izvođenja kaznenih udaraca.

Splićani su poveli već u trećoj minuti golom Vukušića iz jedanaesterca, no u 26. minuti je izjednačio Lazarov. Pet minuta kasnije Vukušić je zabio svoj drugi pogodak. Ozobić je pucao s ruba kaznenog prostora, bugarski vratar je obranio njegov udarac, a Vukušić je odbijanac pospremio u mrežu. U 55. minuti Georgijev je izjednačio.

Pobjednik je dobiven u šestoj seriji izvođenja jedanaesteraca kada je Goran Blažević zaustavio udarac Joševa.