Derbi Svetoga Duje /

Hajduk na krilima Pašalića svladao Split!

Hajduk je sada drugi s 41 bodom, pet manje od Dinama koji u nedjelju gostuje kod trećeplasirane Rijeke.

8.2.2014.
19:33
Tino Juric/PIXSELL

U utakmici 21. kola Prve HNL Hajduk je slavio na gostovanju kod Splita s 2-1 (0-0), te se vratio na drugo mjesto ljestvice.

Derbi Svetoga Duje obilježio je mladi igrač Hajduka MarioPašalić, koji je pogocima u 83. i 88. minuti donio Hajduku vrijednu pobjedu u neizvjesnom dvoboju u kojem su domaćini do sedam minuta prije kraja vodili s 1-0.

Igrač Splita Ante Erceg je u 64. minuti promašio jedanaesterac kojeg je obranio vratar Dante Stipica, a u 72. minuti Denis Glavina je neometan glavom doveo domaćine u vodstvo. U 83. minuti Pašalić, koji je u Hajduku do kraja ove sezone igra kao posuđeni igrač Chelseaja, poravnava na 1-1, a dvije minute prije kraja junak utakmice glavom donosi pobjedu Hajduku.

U ranije odigranom današnjem dvoboju Zadar je na Stanovima slavio protiv Osijeka s 3-1 i došao na sedmo mjesto s 20 bodova. Zadrani su se puno bolje snašli na gotovo nemoguće lošem travnjaku, te upisali vrijedne bodove protiv izravnog suparnika za ostanak.