slavlje branitelja naslova / Francuzi svladali europske prvake i približili se polufinalu: Španjolce koštala igra 7 na 6

19.1.2019.
20:32
AP Images

Sjajnu utakmicu u Kölnu odigrale su na startu drugog kruga Francuska i Španjolska

Branitelj naslova svjetskog prvaka nije se dao iznenaditi protiv aktualnog europskog prvaka i Les Bleusi su u konačnici upisali pobjedu 33:30.

U susretu dostojnom finala prvenstva, Francuska i Španjolska odigrale su otvorenu utakmicu s velikim brojem zgoditaka.

Već na samom startu utakmice Karabatić i društvo su poveli s dva pogotka prednosti i ot tog trenutka su preuzeli uzde susreta u svoje ruke.

Obrane u prvom dijelu nisu bile na očekivanoj razini, Španjolci nisu imali niti podršku vratara jer je Perez de Vargas jako loše ušao u utakmicu i tek u nastavku susreta obrana je dobila pomoć u Šterbiku. Nažalost, mnoge lopte koje je Arpad dohvatio odbile su se u ruke Francuzima koji su tako konstandno dobivali novu šansu.

Poluvrijeme je završilo vodstvom Francuza 17:15, a presudan dio utakmice dogodio se u početnoj fazi drugog dijela.

Španjolci u tom periodu dolaze do izjednačenja (18:18), no Ribera tad povlači vratara u igru i postavlja napad 7 na 6. Francuzi su iskoristili svoju priliku i brzom serijom pogodaka nakon sjajne obrane ponovno vratili utakmicu pod kontrolu i na kraju zasluženo slavili.

U pobjedničkim redovima najbolji su bili Dika Mem i Ludovic Fabregas, svaki s po šest pogodaka, dok je Španjolce predvodio fantastični Ferran Sole s 11 pogodaka.

SP rukomet

Skupina 1, prvo kolo

Francuska: Vincent Gerard (11 obrana), Cyril Dumoulin (2 obrana), Nedim Remili 1, Romain Lagarde, Melvyn Richardson 4, Dika Mem 6, Nikola Karabatić 1, Kentin Mahe 4(2), Mathieu Grebille 2, Timothey N'Guessan 2, Luc Abalo 2, Michael Guigou 4(3), Luka Karabatić, Ludovic Fabregas 6, Adrien Dipanda, Valentin Porte

Španjolska: Arpad Šterbik (11 obrana), Gonzalo Perez de Vargas (1 obrana), Eduard Gurbindo 1, Angel Fernandez, Raul Entrerrios 5, Alex Dujšebajev 3, Daniel Sarmiento 4, Julen Aguinagalde 1, Joan Canellas, Viran Morros, Aleix Gomez, Aitor Arino 1, Gedeon Guardiola 1, Iosu Goni, Ferran Sole 11(3), Adrian Figueras 3(1)

Sedmerci: Francuska 5/6 (Guigou 3/4, Mahe 2/2), Španjolska 4/5 (Sole 3/4, Figueras 1/1)

Isključenja: Francuska 8 minuta (Mem, L.Karabatić 2, N.Karabatić), Španjolska 8 minuta (Guardiola, Morros 2, Ribera)

''Propustili ste utakmicu? Sve snimke utakmica možete besplatno pogledati u RTLplay digitalnoj videoteci."