Noelova prva pobjeda / Francuska ima novu skijašku zvijezdu, Kolega i Vidović osvojili bodove

Clement Noel ostvario je u Wengenu prvu pobjedu u karijeri

20.1.2019.
14:13
AP Images

21-godišnji Francuz Clement Noel ostvario je prvu pobjedu u karijeri u Svjetskom kupu. Da je birao mjesto za to, teško da bi našao bolje od legendarnog Wengena gdje se mladi francuski skijaš prometnuo među nove slalomske zvijezde.

Dosad je samo jednom u karijeri bio na postolju, nedavno u Adelbodenu kao drugoplasirani, također u slalomu, a sada je, iako mlad, uspio ostati smiren nakon što je bio prvi nakon prve vožnje s 42 stotinke prednosti nad Manuelom Fellerom i zadržao konačnih osam.

Marcel Hirscher na kraju je platio slabu prvu vožnju i gotovo sekundu zaostatka (0.91), a na kraju je s deset stotinki zaostatka završio treći s najboljim vremenom druge vožnje, dok je Henrik Kristoffersen ostao bez postolja.

Hrvatsku su u drugoj vožnji predstavljali Elias Kolega i Matej Vidović i obojica su napredovala. Kolega je nakon 24. mjesta stigao do 18. s 2.66 sekundi zaostatka, a Vidović s 28. na 23. s 3.38. Filip Zubčić imao je 32. vrijeme prve vožnje, a Istok Rodeš nije je završio.