TAKO BLIZU, A TAKO DALEKO / Federer stao na kraj nepobjedivom Đokoviću

Meč između drugog i trećeg tenisača svijeta na Roland Garrosu trajao je tri sata i 39 minuta. Federer je za dlaku dobio Srbina i tako uništio njegov san da večeras postane teniski broj jedan.

3.6.2011.
15:56

Švicarac Roger Federer plasirao se u finale Roland Garrosa svladavši u polufinalu Novaka Đokovića s 7:6(5),6:3,3:6,7:6(5).

Federer je tako nanio prvi ovogodišnji poraz Đokoviću, koji je ostao na 41 uzastopnoj pobjedi i nije uspio oboriti rekord Johna McEnroea iz 1984. od 42 pobjede u nizu na početku sezone.

Srbin je osim rekorda izgubio i šansu da zasjedne na prvo mjesto ATP ljestvice, što bi mu uspjelo plasmanom u finale.

Federera u finalu čeka Rafael Nadal, koji je u prvom polufinalu u tri seta dobio Andya Murraya.

Španjolski tenisač Rafael Nadal u polufinalu je nakon 3 sata i 17 minuta igre svladao Britanca Andyja Murrayja sa 6:4, 7:5, 6:4.

Murray je iskoristio samo tri od čak 18 prilika za oduzimanje Nadalovog servisa, dok je Rafa šest puta breaknuo Britanca.

Ovo je bio njihov 15. međusobni susret te 11. pobjeda Nadala koji će u finalu imati priliku za šesti naslov na drugom Grand slamu sezone