GOL ZA PAMĆENJE / Evo zašto je Messi najbolji igrač svijeta

Južnoameričke kvalifikacije nastavljaju se u utorak kada Argentinci gostuju u Peruu, Urugvaj doma dočekuje Ekvador, Čileanci Kolumbiju, a Paragvaj ide na gostovanje u Venezuelu.

8.9.2012.
13:23
AP

CORDOBA - Argentinski nogometaši su u 7. kolu južnomaeričkih kvalifikacija za SP 2014 kao domaćini pobijedili Paragvaj s 3:1 i izbili na prvo mjesto, dok su Kolumbijci kod kuće "potopili" Urugvaj s čak 4:0.

Za Argentince su protiv Paragvaja zabili igrači koji igraju u španjolskim klubovima, napadači Real Madrida Angel di Maria (3) i Gonzalo Higuain (30), te najboji igrač utakmice LionelMessi, koji je u 67. postigao predivan gol iz slobodnog udarca. Paragvajci protiv vrlo raspoložene Argentine nisu imali ni šanse izbjeći poraz, iako je JonathanFabbro izjednačio u 18. minuti iz penala.

Kolumbijci su potvrdili klasu pobjedom nad Urugvajem od čak 4:0, prvi zgoditak na utakmici postigao je RadamelFalcao već u 2. minuti. U 47. i 51.minuti mrežu gostiju dvaput je zatresao TeofiloGutierrez, a u sudačkoj nadoknadi Camilo Zuniga. Za Urugvaj nije igrao LuisSuarez.

Ekvador je kod kuće uz velike teškoće svladao Boliviju s 1:0 pogotkom FelipeaCaiceda (79-pen), dok je Peru s 2:1 slavio protiv Venezuele i potisnuo je s petog mjesta. JuanArango je Venezuelance u 43. minuti doveo u vodstvo, no junak Peruanaca bio je JeffersonFarfan (47,59).