TEORIJA ZAVJERE ILI REALNOST? / Talijani žestoko udarili po UEFA-i i Englezima: 'Radi se o vraćanju usluge'

8.7.2021.
22:52

Nogometna reprezentacija Engleske prvi put u povijesti izborila je plasman u finale Europskog prvenstva nakon što je u polufinalnom ogledu na stadionu Wembley nakon produžetaka pobijedila Dansku sa 2:1.

Danska je povela u 30. minuti golom Mikkela Damsgaarda, izjednačio je Simon Kjaer devet minuta kasnije gurnuvši loptu u vlastitu mrežu, a pobjedu Englezima donio je Harry Kane golom u 104. minuti.

Englezima će to biti prvo finale na Europskim prvenstvima nakon što su 1968. bili treći, a 1996. zapeli u polufinalu, dok je Italija jedini naslov osvojila 1968. godine, a još dva puta izgubila u finalima (2000., 2012.).

No, još će se dugo pričati o 104. minuti i penalu za Englesku koji je dosudio nizozemski sudac Makkelie. Sterling je ušao s loptom između dvojice, a onda uz minimalan ili čak nepostojeći kontakt pao. Sudac je pokazao na bijelu točku.

SUSRET LEGENDI /

Prepoznajete li čovjeka s kojim se zdravi Zvone Boban? Nekad je bio idol, a danas ga mnogi sprdaju zbog jednog detalja

Velikodušno dosuđen jedanaesterac

Ugledni talijanski list La Gazzetta dello Sport objavio je danas tekst u kojem stoji kako je ova odluka suca Makkeiiea samo vraćanje usluge Englezima. Naime, britanski premijer Boris Johnson svojom je intervencijom srušio notorni projekt Superlige koji je skoro zaživio početkom godine.

"Vrlo velikodušno dosuđeni jedanaesterac koji je Southgateovoj momčadi omogućio da eliminira Dansku potvrđuje sumnje o vraćanju usluge Borisu Johnsonu koji se smatra spasiocem europskog nogometa nakon napada na Superligu", piše Gazzetta u svom današnjem članku.

Bilo kako bilo, Italija i Engleska će igrati finale Europskog prvenstva na Wembleyu u nedjelju, s početkom u 21 sat.