HRVATSKA JE OŠTEĆENA / Sudački ekspert objasnio zašto gol Češke nije trebao vrijediti

Naravno, najkontroverzniji trenutak utakmice bio je penal za Češku

18.6.2021.
21:18

Hrvatska nogometna reprezentacija u drugoj je utakmici Europskog prvenstva remizirala protiv Češke. Rezultat je bio 1:1, a Vatreni su sad u teškoj situaciji za prolazak u drugi krug.

Vodeći pogodak za Češku postigao je Patrik Schick u 37. minuti iz kaznenog udarca, koji je Španjolac Carlos del Cerro Grande dosudio na intervenciju VAR-a, zbog toga što je Dejan Lovren u skoku nenamjerno laktom udario Schicka u nos.

Izjednačujući pogodak za Hrvatsku postigao je Ivan Perišić u 47. minuti, kad je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i sa desetak metara desnom nogom pogodio suprotni kut čeških vrata.

VATRENI NA NASLOVNICAMA SUSJEDA /

Evo što srpski mediji pišu nakon remija Hrvatske i Češke

'Osrednje suđenje'

Naravno, najkontroverzniji trenutak utakmice bio je penal za Češku. Dejan Lovren udario je laktom u glavu Patricka Schika, a nakon provjere VAR-a dosuđen je kazneni udarac. Prokomentirao je tu odluku i sudački ekspert Mario Strahonja u studiju HRT-a nakon utakmice.

"Osrednje suđenje, ne trebamo povlačiti crtice. Ništa spektakularno, ali ništa poražavajuće. Sudac je ispravno dosudio penal, ali Schick ga nije smio izvesti jer mu je još uvijek išla krv iz glave. Nadalje, sudac je trebao gledati igrače, a pomoćnici su zaduženi za gledanje vratara. On je tu gledao vratara. Igrači su ušli u šesnaesterac, a on nije na njih obraćao pozornost", rekao je Strahnja pa zaključio:

"Zato postoje suci koji su na visokom nivou, a ovo je osrednji sudac."