ZAŠTO JE LOVREN IZVEO SLOBODAN UDARAC? / Modrić se oglasio i riješio veliki misterij s početka utakmice

Hrvatski kapetan pojasnio je neobičan detalj iz desete minute

18.6.2021.
22:02

U utakmici 2. kola skupine D Europskog nogometnog prvenstva Hrvatska je na Hampden Parku u Glasgowu odigrala 1-1 protiv Češke i tako zadržala izglede za plasman u osminu finala.

Vodeći pogodak za Češku postigao je Patrik Schick u 37. minuti iz kaznenog udarca, koji je Španjolac Carlos del Xerro Grande dosudio na intervenciju VAR-a, zbog toga što je Dejan Lovren u skoku nenamjerno laktom udario Schicka u nos.

KAKO DO DRUGOG KRUGA? /

Hrvatsku čeka teška borba za osminu finala, pogledajte što Vatrenima treba za prolazak dalje

Izjednačujući pogodak za Hrvatsku postigao je Ivan Perišić u 47. minuti, kad je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i sa desetak metara desnom nogom pogodio suprotni kut čeških vrata.

Ovaj susret obilježila e i jedna zanimljiva situacija. Igrala se deseta minuta kad je Lovren izveo slobodan udarac. Mnoge je to zbunilo, a poslije susreta kapetan Luka Modrić otkrio je i zašto je stoper izveo slobodni udarac u prvom poluvremenu.

"Jučer na treningu je bio odličan, zabio je dva, tri gola. Zar mislite da zato što je obrambeni igrač ne može dobro pucati slobodne udarce," istaknuo je Modrić.