EMOTIVNA POSVETA / Hrvatski junak nakon utakmice sa Škotskom: 'Pobjedu posvećujem svom pokojnom ocu'

Desni bek Hrvatske nominalno je igrač iz drugog plana, nije se očekivalo da će igrati u prvom sastavu, no odigrao je sjajnu utakmicu

23.6.2021.
0:03
Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u osminu finala EURA kao drugoplasirana momčad skupine D zahvaljujući 3:1 pobjedi protiv Škotske u Glasgowu u susretu 3. kola.

Hrvatska je povela golom Vlašića (17'), poravnao je McGregor (42'), da bi u drugom poluvremenu "senatori" Modrić (62') i Perišić (77') osigurali pobjedu Hrvatskoj koja ju je odvela u osminu finala.

Bila je ovo šesta utakmica Hrvatske i Škotske i prva pobjeda Vatrenih koji su u ovoj utakmici postigli više pogodaka protiv Škotske nego u svih pet prethodnih ogleda zajedno.

Emotivni Jura

Nakon utakmice je posebno emotivan bio Josip Juranović. Desni bek Hrvatske nominalno je igrač iz drugog plana, nije se očekivalo da će igrati u prvom sastavu, no odigrao je sjajnu utakmicu. Pobjedu je posvetio svom pokojnom ocu.

REGIJA BRUJI O RAPSODIJI HRVATSKE /

Vatreni na naslovnicama susjeda, srpski mediji prozvali Perišića našim zlatom: 'Hrvati su bili goropadni...'

"U svlačionici na poluvremenu smo skuplli glave. izbornik je rekao par riječi, Luka Modrić je rekao par riječi skupili smo glave i pobijedili. Poklanjamo navijačima ovu pobjedu i jedva čekamo da se vratimo. Preponosan sam. posvećujem ovu pobjedu svom pokojnom ocu."