ČUDESAN PODATAK / Na utakmici Hrvatske i Španjolske postavljen rekord, povijest Eura ne pamti da se nešto ovako ikada dogodilo

Pedri je gotovo s centra vraćao loptu Simonu

28.6.2021.
19:14
Goran Stanzl/PIXSELL

Na poluvremenu susreta osmine finala europskog nogometnog prvenstva Hrvatska - Španjolska u Kopenhagenu rezultat je 1-1. Hrvatska je povela u 20. minuti nakon nevjerojatnog autogola Pedrija, a izjednačio je Sarabija u 38. minuti.

REAKCIJE NA KOMIČAN POGODAK /

Svi se sprdaju sa španjolskim golmanom: 'Mozak mu se ugasio...'

Pedri je gotovo s centra vraćao loptu Simonu, no lopta je španjolskom vrataru prešla preko noge završivši u mreži. Prema Opti, udaljenost s koje je postignut autogol bila je 45 metara, što je najveća za autogol u povijesti europskih prvenstava i prvi autogol ikad koji je postignut izvan 16-erca.

Španjolska je izjednačila u 38. minuti. Livaković je obranio Gayin udarac, no Sarabija je s desetak metara snažnim udarcem pospremio odbijanac za 1-1.

Španjolska je u prvom poluvremenu imala 68 posto posjeda lopte, uputila je 11 udaraca pri čemu četiri u okvir hrvatskog gola, dok su "Vatreni" imali samo dva udarca, ali niti jedan u okvir.