'ZASLUŽEN REZULTAT' / Izbornik Dalić nakon Češke priznao: 'Nismo se dogovorili da ćemo ovako igrati u prvom dijelu'

Hrvatska nije odigrala utakmicu za pamćenje, ali je ostala u igri za drugi krug

18.6.2021.
20:00
Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija u drugoj je utakmici Europskog prvenstva remizirala protiv Češke. Rezultat je bio 1:1, a Vatreni su sad u teškoj situaciji za prolazak u drugi krug.

Vodeći pogodak za Češku postigao je Patrik Schick u 37. minuti iz kaznenog udarca, koji je Španjolac Carlos del Cerro Grande dosudio na intervenciju VAR-a, zbog toga što je Dejan Lovren u skoku nenamjerno laktom udario Schicka u nos.

KAKO DO DRUGOG KRUGA? /

Hrvatsku čeka teška borba za osminu finala, pogledajte što Vatrenima treba za prolazak dalje

Izjednačujući pogodak za Hrvatsku postigao je Ivan Perišić u 47. minuti, kad je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i sa desetak metara desnom nogom pogodio suprotni kut čeških vrata.

'Zaslužen rezultat'

Nakon utakmice progovorio je izbornik Hrvatske Zlatko Dalić.

"Zasluženo je jer smo bili spori i tromi u prvom dijelu, nismo bili kompaktni. U drugom dijelu smo bili bolji. Rezultat 1:1 mislim da je zaslužen, a pobjeda protiv Škotske nas vodi dalje, sve je u našim rukama", rekao je izbornik za HRT nakon utakmice.

"Nedostaje nam energije i mučimo se. Puno smo trčali u visoki presing. Presing nije bio dogovoren, a vršili smo ga u prvom dijelu. Trebali smo stajati u blok", rekao je Dalić.