SPEKTAKL U OSMINI FINALA EURA / Stigle prve reakcije španjolskih medija, spominju ime samo jednog Hrvata: 'Oni stoje na putu Enriqueu i društvu'

U četvrtoj minuti sučevog dodatka Claesson je postigao pogodak za 3-2 kojim je Švedska osvojila prvo mjesto

23.6.2021.
20:32

Nogometna reprezentacija Hrvatske će 28. lipnja u Kopenhagenu u osmini finala Europskog prvenstva igrati protiv Španjolske koja je pobjedom 5-0 nad Slovačkom u Sevilli mjesto među 16 najboljih izborila kao drugoplasirana reprezentacija skupine E, a prvo mjesto osvojila je Švedska pobijedivši s 3-2 Poljsku u Sankt Peterburgu.

SPEKTAKULARNA ZAVRŠNICA EURA /

Poznati svi parovi četvrtfinala, pogledajte kompletan raspored, tko igra, kad i gdje

U Sankt Peterburgu Šveđanima je vodstvo već u drugoj minuti donio Emil Forsberg nakon sjajnog solo prodora. Isti je igrač udvostručio prednost Švedske u 59. minuti na asistenciju Kuluševskog.

Poljaci su uspjeli smanjiti zaostatak samo dvije minute poslije prekrasnim pogotkom s ruba kaznenog prostora Roberta Lewandowskog. Nakon što im je u 65. minuti intervencijom VAR-a poništen izjednačujući pogodak zbog zaleđa u kojem se našao strijelac Swierczok, poljski nogometaši su u 84. minuti još jednom mogli slaviti svog kapetana Roberta Lewandowskog koji im je svojim drugim pogotkom vratio nadu u plasman u osminu finala, a Šveđane poslao na Hrvatsku.

No, u četvrtoj minuti sučevog dodatka Claesson je postigao pogodak za 3-2 koji je Švedska osvojila prvo mjesto i u osmini finala će 29. lipnja u Glasgowu igrati protiv jedna od trećeplasiranih reprezentacija iz skupina B, C ili D.

A nakon pobjede Furije na svim španjolskim portalima ponavljalala se slična rečenica:

"Španjolska protiv Modrićeve Hrvatske u osmini finala".

"Luka Modrić i Hrvatska stoje na putu Enriqueovoj Španjolskoj".

"Hrvatska će biti vrlo kompliciran suparnik, protivnik su koji nema jasan sistem, ali vjerujem u Španjolsku", izjavio je pak nekadašnji veznjak Jose Luis Caminero za Radio Marcu.