ŠVEDSKA NA PRAGU OSMINE FINALA / Forsberg jedinim golom na utakmici srušio Slovačku

Sada na tablici E skupine vodi Švedska sa četiri bod

18.6.2021.
17:02

U susretu 2. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva Švedska je u petak u Sankt Peterburgu pobijedila Slovačku sa 1-0 (-0-0), a jedini pogodak postigao je Emil Forsberg u 77. minuti iz penala.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli niti jednu izglednu priliku, da bi u drugom Švedska odlučnije krenula u napade i nanizala nekoliko gol-šansi. Na kraju jedini gol pao je iz penala.
Robin Quaison, veznjak Mainza koji je u igru ušao u 64. minuti, izborio je penal, nakon što ga je u 16-ercu oborio vratar Martin Dubravka, a siguran realizator bio je Emil Forsberg u 77. minuti.

HRVATSKA - ČEŠKA 1-1 /

Vatreni 'bombom' fantastičnog Ivana Perišića izvukli bod: Drugo poluvrijeme je bilo puno bolje od očajnog prvog, sa Škotskom za drugi krug

Sada na tablici E skupine vodi Švedska sa četiri boda, druga je Slovačka sa tri, Španjolska ima jedan iz remija sa Švedskom, dok je Poljska, koja je u prvom kolu izgubila od Slovačke, bez bodova.

Dan kasnije, u subotu, u ovoj skupini sastaju se Španjolska i Poljska (Sevilla). Zadnje kolo je na rasporedu 23. lipnja, a sastaju se Španjolska - Slovačka (Sevilla), te Švedska - Poljska (Sankt Peterburg).