RASPLET SKUPINE B NA EURU / Danska s četiri gola pregazila Rusiju, a pala su čak dva eurogola. Belgija rutinski svladala Finsku

U drugom susretu Danska je u sjajnom susretu u Kopengahenu pobijedila Rusiju sa 4-1 osvojivši drugo mjesto, pa će u osmini finala igrati protiv Walesa.

21.6.2021.
22:56
Profimeida

Nogometna reprezentacije Belgije osvojila je prvo mjesto u skupini B Europskog prvenstva nakon što je u susretu trećeg kola pobijedila Finsku sa 2-0 upisavši i treću pobjedu, a dalje ide i Danska koja je porazila Rusiju sa 4-1.

Uoči posljednjih 90 minuta natjecanja u skupini B, bilo je poznato samo kako Belgija ide dalje, ali ne i s koje pozicije. U nekim kombinacijama do prvog mjesta je mogla i Finska. Ostalo je sve bilo otvoreno, a dalje su mogli i Rusija, te Danska.

Na koncu je Belgija očekivano pobijedila Finsku sa 2-0 osvojivši prvo mjesto s tri pobjede, dok je Danska porazila Rusiju sa 4-1 i nakon dva početna poraza probila se na drugo mjesto.

Golove za Belgiju, brončane s posljednjeg SP-a u Rusiji, zabili su finski vratar Lukas Hradecky koji je u 75. minuti ugurao loptu u vlastitu mrežu, te Romelu Lukaku golom u 82. minuti. Belgija će u osmini finala igrati protiv trećeplasirane ekipe A/D/E/F.

Danska izvela čudo

Mikkel Damsgaard (38), Yussuf Poulsen (59), Andreas Christensen (79) i Joakim Maehle (82) zabili su za Dance, a Artem Dzjuba (70-11m) za Ruse.

Danskom pobjedom protiv Rusije (4-1) zatvorio se krug s tri reprezentacije sa po tri boda jer je ranije Finska pobijedila Dansku (1-0), a Rusija je bila bolja od Finske (1-0).

U tom trokutu najbolji su bili Danci koji su osvojili drugo mjesto u skupini, Finska je treća, a Rusija posljednja.

----------------------------------------

EUROPSKO PRVENSTVO 2020

SKUPINA B, TREĆE KOLO, POČETAK 21:00

FINSKA - BELGIJA 0:2 (Hradecky 74' AG, Lukaku 81')

RUSIJA - DANSKA 1:4 (Dzjuba 70'/Damsgaard 38', Poulsen 59', Christensen 80', Maehle 83')

Sastavi:

Finska: Hradecky - Raitala, Toivio, Arajuuri, O'Shaughnessy, Uronen - Lod, Sparv, Kamara - Pohjanpalo, Pukki

Belgija: Courtois - Boyata, Denayer, Vermalen - Trossard, De Bruyne, Witsel, Chadli - Doku, Lukaku, E. Hazard

----------------

Rusija: Safonov - Dzikija, Divejev, Kudrjašov - Fernandes, Zobnin, Ozdojev, Kuzjajev - Mirančuk, Dzjuba, Golovin

Danska: Schmeichel - Christensen, Vestergaard, Kjaer - Wass, Delaney, Hojbjerg, Maehle - Damsgaard, Poulsen, Braithwaite

---------------------

UŽIVO

KRAJ UTAKMICE!

90' - Igrat će se još tri minute.

83' - GOOOOOL! Maehle! Povukli su Danci kontru, Rusi su se raspali u obrani, a Maehle je zabio sjajno u donji desnu kut vratara negdje su ruba kaznenog prostora.

---------

81' - GOL! Finska - Belgija 0:2! Lukaku je zabio.

---------

80' - GOOOOOOOOOOOOOL! CHRISTENSEN! Kakav gol! Kakva utakmica! S nekih 25 metara je opalio branič Danske i to je bilo neobranjivo.

79' - Što sada brani Safnov! Tri fantastične obrane.

-------

74' - Gooool! Finska - Belgija 0:1. Autogol vratara Hradeckog.

-------

75' - Sijevaju sada akcije s obje strane, sjajna utakmica doista, a još je puno do kraja.

73' - Rusi su se razmahali i prijete sve češće, Danska je u malim problemima...

70' - GOOOOOL! Dzjuba je bio precizan.

69' - Penal je da.

68' - Penal za Rusiju. Ako VAR dozvoli.

63' - U ovom trenutku Danska je na trećem mjestu s tri boda.

59' - GOOOOOOOL! Poulsen! Kakva greška Rusa. Strašno. Zobin je vraćao loptu golmanu s velike distance, a dao je loptu u noge Poulsenu koji je zavaljao vratara i poentirao na prazan gol.

54' - Danci su sada opasno prijetili preko Braithwaita i Wassa, ali spasili su se Rusi.

50' - Kudrjašov je dobio nezgodan udarac u glavu, nakon sudara glavama. Liječnici su izašli vidjeti što je i čini se kako nije baš najbolje.

47' - Maehle je stradao u duelu s ruskim igračem, opalio ga je slučajno po stajnoj nozi, trebao je pomoć liječnika, ali bit će sve u redu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na obje utakmice.

------------------------

45' - Kraj prvog dijela na obje utakmice.

38' - GOOOOOOOOOL! DAMSGAARD! Kakav gol! Auuuuu! Dobio je mladi Danac loptu na nekih 20 metara, izvukao se malo na desnu stranu i plasirao perfektnu loptu u rašlje! Savršeno!

37' - Malo su Danci sada stisnuli, sjevnula je akcija po lijevoj strani, ali centaršut nije pronašao nikoga.

34' - Golovin je sada opalio po golu Danaca s distance, ali otišlo je daleko iznad gola.

32' - Igra se dobar nogomet, dinamičan s visokim tempom, još samo nedostaju golovi.

28' - Kudrjašov je dobio žuti karton zbog grubog starta, sasvim nepotrebnog.

24' - Rusi sada dominiraju terenom, Danci su se malo ispuhali.

20' - Rusi sve češće prijete iz kontre, sada je Christensen spasio momčad i izbio je loptu u korner.

18' - I evo ga! Golovin je povukao kontru nakon što su Danci lako prodali loptu negdje oko centra. Sjurio se prema kazneno prostoru i opalio je s ruba kaznenog prostora, ali pogodio je u vratara. Možda je mogao dodati nekom od suigrača, ali dobro.

17' - Rusija igra vrlo disciplinirano u obrani i Danci će se morati dobro namučiti ako žele zabiti gol. A s druge strane Rusi čekaju šansu iz kontre.

13' - Sve su češće Danci blizu kaznenog prostora Rusije, ali nema prijetnji po golu.

10' - Stišću Danci i dalje, ali Rusi se dobro brane i s boka i kroz sredinu.

6' - Danska je nešto opasnija, stisnuli su Ruse duboko na njihovu polovicu, ali čvrst je do blok i teško se probija.

1' - Počele su utakmice...