RASPLET SKUPINE C NA EURU / Austrija svladala neuvjerljivu Ukrajinu. Depay i Gini demolirali Makedoniju i osigurali Nizozemcima prvo mjesto

Nizozemska je s tri pobjede i devet bodova osvojila prvo mjesto u skupini

21.6.2021.
20:10

Nogometna reprezentacija Nizozemske okončala je nastup u skupini C EURO-a pobjedom protiv Sjeverne Makedonije sa 3-0 upisavši i treću pobjedu, dok je u susretu za drugo mjesto Austrija pobijedila Ukrajinu sa 1-0.

Nakon što su u prvom susretu pobijedili Ukrajinu sa 3-2, a potom Austriju sa 2-0, u susretu zadnjeg kola Nizozemci su porazili Sjevernu Makedoniju sa 3-0. Golove za "Oranje" zabili su Memphis Depay (24) i Georginio Wijnaldum (51, 58).

Za Sjevernu Makedoniju je do 78. minute igrao Dinamov kapetan Arijan Ademi, dok je njegov klupski suigrač Stefan Ristovski igrao cijeli susret. Branič Rijeke Darko Velkovski također je odradio je cijeli susret. Dodajmo kako je ovo bila posljednja utakmica za reprezentaciju makedonskog kapetana Gorana Pandeva.

Austrija osigurala drugo mjesto

U drugom susretu iz ove skupine Austrija je u direktnom sudaru za drugo mjesto pobijedila Ukrajinu sa 1-0 i po prvi put prošla skupinu na europskim prvenstvima.

Pogodak odluke zabio je Christoph Baumgartner u 21. minuti.

Nizozemska je s tri pobjede i devet bodova osvojila prvo mjesto u skupini i u osmini finala igrat će protiv trećeplasirane ekipe iz skupina D/E/F, dok će Austrija u osmini finala igrati protiv Italije.

Ukrajinci su treći s tri boda i morat će čekati rasplet u ostalim skupinama.

------------------------------

EUROPSKO PRVENSTVO 2020

SKUPINA C, TREĆE KOLO, POČETAK 18:00

Ukrajina - Austrija 0:1 (Baumgartner 21')

Nizozemska - Makedonija 3:0 (Depay 24', Wijnaldum 51', 58')

Sastavi:

Ukrajina: Buščan - Mikolenko, Matvijenko, Zabarnji, Karavajev - Sydorčuk - Zinčenko, Šaparenko, Jarmolenko, Malinovskij - Jeremčuk

Austrija: Bachmann - Hinteregger, Alaba, Dragović, Leiner - Schlager, Laimer, Grillitsch - Baumgartner, Sabitzer - Arnautović

---------

Makedonija: Dimitrievski, Ristovski, Velkovski, Musliu, Alioski, Bardi, Ademi, Trickovski, Elmas, Trajkovski i Pandev.

Nozozemska: Stekelenburg, Dumfries, De Vrij De Ligt, Blind, Van Aanholt, F. de Jong, Gravenberch, Wijnaldum, Malen i Memphis.

-------------------------

Završile su obje utakmice.

90' - Igra se još tri minute.

88' - Konačno nešto od Ukrajine. Jaremčuk je šutirao s desne strane iskosa dijagonalno, dosta nezgodan kut, ali otišlo je malo pored gola.

84' - Bolji su Austrijanci, Ukrajinci kao da su već odustali, igraju dosta pasivno, ne trče više onako kao početkom poluvremena.

73' - Ukrajinci su malo popustili, igraju reaktivno i čekaju svoju šansu iz protuudara, Austrija ima kontrolu, ali ne ulazi u previše rizika.

65' - Ništa se ne mijenja, Ukrajina i dalje pokušava, ali blok Austrije je čvrst i igraju dobro pressing.

-----------

58' - Gol! Makedonija - Nizozemska 0:3. Opet je Wijnaldum zabio na asistenciju Depaya, bilo je to u nakon velike gužve u kaznenom prostoru, a Gini je bio na pravom mjestu i zakucao je loptu pod prečku.

----------

54' - Ukrajina je nešto aktivina u nastavku, sve više prijete, možda bude i pogodaka...

----------

51' - Gol! Makedonija - Nizozemska 0:2! Zabio je Gini Wijnaldum. Sjajno je asistirao Depay u kazneni prostor, a tamo je sam bio Wijnaldum i zakucao je loptu u donji desni kut.

----------

51' - Schlager je šutirao s ruba kaznenog prostora, ali ravno u ruke vrataru.

50' - Grubo je startao Jaremčuk nad Hintereggerom i izvukao se samo s opomenom.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na obje utakmice.

Kraj prvog poluvremena na obje utakmice...

45' - Igra se još tri minute.

42' - Što je sada promašio Arnautović. Schopf mu je sjajno centrirao u noge s desne strane, a Arnautović je ostao sam pred golmanom, ali pucao je jako traljavo i otišlo je pored gola.

37' - Lijepo je Lainer sada zavrnuo plasiranu loptu prema gornjem desnom kutu, ali vratar je paradom skinuo.

32' - Baumgartner je ozlijeđen i mora napustiti igru, ući će Schopf.

28' - Ukrajina je malo pritisnula i sada je Šapanenko šutirao, golman odbio loptu pred Jarmolenka, ali ovaj je bio koji centimetar prekratak.

-------------

24' - Gol! Makedonija - Nizozemska 0:1. Pogodak je djelo Memphisa Depaya. Malen je lijepo dodao Depayu u kazeneni prosto, a ovaj šalje loptu u donji lijevi kut.

--------------

21' - GOOOOL! Baumgartner je zabio. Sjajno je ubacio Alaba iz kornera na peterac, a tamo je nogu podmetnuo Baumgartner i zabio vodeći pogodak.

19' - Baumgartner je malo teže stradao, dobio je udarac u glavu, liječnici mu ukazuju pomoć, ali bit će sve u redu.

16' - Arnautović je pokušao s 20-ak metara, ali pogodio je blok i otišla je lopta u korner.

11' - Austrija je bolja za sada, imali su nekoliko dobrih šansi uglavnom iz prekida, ali opet ništa preopasno po gol.

4' - Jarmolenko je sjajno probio po desnoj strani, ali je loše centrirao vanjskom.

3' - Schlger je dao lijepo za Laimera povratnu loptu u kaznenom prostoru Ukrajine, ali su nekako uspjeli izbiti loptu van.

1' - Počela je utakmica...