NIZOZEMSKI 'ZLOČINAC' / UEFA hrvatskog krvnika potjerala s Europskog prvenstva!

Makkelie, inače policijski inspektor, već se vratio u Rotterdam.

28.6.2024.
17:25

Nizozemski sudac Danny Makkelie (41) više neće suditi na Europskom prvenstvu. UEFA je donijela takvu odluku nakon što je Makkelie sudio utakmicu između Hrvatske i Italije (1:1), koja je rezultirala ispadanjem Hrvatske iz skupine Eura. Prema informacijama nizozemskog portala AD, Makkelie, inače policijski inspektor, već se vratio u Rotterdam.

ŠKOLARAC /

Protiv Hrvatske je bio igrač utakmice, a dok je na Euru polaže ispite u školi

ŠKOLARAC /

Makkelie je na Euru također sudio utakmicu između Njemačke i Mađarske (2:0) u grupnoj fazi, a nakon susreta između Hrvatske i Italije uslijedilo je mnogo prigovora na njegovu odluku. Hrvatska je primila gol u osmoj minuti sudačke nadoknade, što je izazvalo bijes hrvatske javnosti, jer nitko ne može objasniti kako je nizozemski sudac uspio sakupiti tih osam minuta.

Na Makkeliejevo suđenje žalila se i Mađarska, koja je također ispala iz skupine. Njezin izbornik Marco Rossi prigovarao je zbog pogotka Jamala Musiale, tvrdeći da je Ilkay Gündogan prethodno napravio prekršaj u napadu. Ovo je bilo drugo Europsko prvenstvo za Makkelieja u njegovoj karijeri, a sudio je i na Svjetskom prvenstvu 2022. u Kataru.