Ususret Vatrenima / Hat-trick Baskijca doveo Španjolsku do uvjerljive pobjede pred Euro

Španjolci su u pripremnoj utakmici za Euro u Njemačkoj igrali protiv Andorre

5.6.2024.
23:35
profimedia

Prvi hrvatski suparnik na EURO-u, reprezentacija Španjolske je u pripremnom susretu igranom na na stadionu Nuevo Vivero u Badajozu pobijedila Andoru sa 5-0.

Show u subotu /

Portugal rasprodao stadion, na Vatrene će ići bez svoje zvijezde

"Furija" protiv koje će "Vatreni" otvoriti EURO 15. lipnja u Berlinu, nije dozvolila nikakvo iznenađenje protiv 164. reprezentacije svijeta.

Odabranici izbornika Luisa de la Fuentea su slavili sa 5-0, pri čemu su četiri gola postigli u u drugom dijelu.

Mrežu Ikera Alvareza načeo je Ayoze Perez u 24. minuti, a nakon diskretnog prvog poluvremena, Španjolska se probudila izmjenama koje je uveo De la Fuente.

"La Roja" se razigrala u napadu s ubitačnim Oyarzabalom, autorom hat-tricka, a pobjedu je kompletirao Ferran Torres.

Oyarzabal je povećao na 2-0 u 53. minuti nakon što je ušao u drugom poluvremenu umjesto Morate. Veznjak Real Sociedada je zabio i iduća dva gola na susretu (66, 73). Konačnih 5-0 postavio je Ferran Torres u 81. minuti.

De la Fuente je otvorio utakmicu s Davidom Rayom na golu, u obrani su zaigrali Llorente, Vivian, Cubarsi i Grimaldo, na sredini terena Pedri, Garcia i Baena, a u napadu Ferran Torres, Morata i Ayoze Perez.

U nastavku su zaigrali i Cucurella, Lopez, Zubimendi, Oyarzabal, te Le Normand.

Španjolsku prije EURO-a očekuje i ogled protiv Sjeverne Irske 8. lipnja u Palma de Mallorci.

"Furija" otvara EP ogledom protiv Hrvatske 15. lipnja u Berlinu, potom će 20. lipnja odmjeriti snage protiv Italije u Gelsenkirchenu, a grupnu fazu će zatvariti protiv Albanije u ponedjeljak, 24. lipnja u Dusseldorfu.