FURIJA IDE U BERLIN /

Španjolska nakon preokreta srušila Francusku i izborila finale: Olmo zabio za pobjedu

Tijek dvoboja između Španjolske i Francuske iz Münchena mogli ste pratiti od 21 sat na portalu Net.hr.

9.7.2024.
18:27

Španjolska je prvi finalist Europskog nogometnog prvenstva, nakon što je u polufinalu u Münchenu s 2-1 nakon preokreta pobijedila Francusku.

ZA POVIJEST /

Yamal golčinom postao najmlađi strijelac u povijesti EP-a: Tinejdžer skinuo i jedan rekord Pelea

Tricolori su poveli u devetoj minuti golom Randala Kolo Muanija, no Furija je do kraja poluvremena okrenula rezultat golovima Laminea Yamala (21) i Danija Olma (25). U nastavku susreta više nije bilo golova.

Španjolskoj će to biti peto finale, do sada je slavila tri puta (1964, 2008, 2012), dok je 1984. izgubila od Francuske.

Protiv koga će igrati u nedjelju od 21 sat u Berlinu saznat će u srijedu nakon dvoboja Engleske i Nizozemske u Dortmundu.

Španjolska - Francuska

2-1

Španjolska: Unai Simon, Navas, Nacho, Laporte, Cucurella; Olmo, Rodri, Fabián Ruiz; Lamine Yamal, Morata, Williams

Francuska: Maignan; Koundé, Saliba, Upamecano, Hernández; Kanté, Tchouaméni, Rabiot, Dembele; Kolo Muani, Mbappé

Španjolska je prvi finalist Eura

95'- Španjolska je pobijedila Francusku 2-1 i postala prvi finalist Eura

90' - Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

86' - Dočekao je Mbappe napokon loptu u punom sprintu na lijevoj strani pa ušao u sredinu gdje je opalio jačom desnom nogom, ali otišlo je to preko gola.

Yamal zamalo riješio dvoboj

81' - Opet je Yamal s desne strane ušao u sredinu i lijevicom opalio s ruba šesnaesterca, no ovog puta prohujalo je to iznad gola.

79' - Mijenja opet Deschamps. Dembelea je zamijenio Giroud.

77' - Dvostruka zamjena kod Furije. Olmo i Morata sele na klupu, a Merino i Oyarzabal su na terenu.

76' - Francuzi su napokon dočekali priliku kada je rolicu na rubu šesnaesterca dobio Hernandez, međutim loptu je poslao nebu pod oblake.

69' - Puno je oprezniji dvoboj u nastavku utakmice. Francuzi imaju dominacija, ali pravih prilika nema.

Trostruka zamjena kod Trikolora

62' - Trostruka zamjena kod Trikolora. Rabiot, Kante i Kolo Muani su napustili teren, a ušli su Griezmann, Barcola i Camavinga.

61' - Prvi žuti za Francuze. Tchoumeni je s leđa srušio Moratu i potpuno zasluženo ušao u sučevu knjižicu.

58' - Prva izmjena kod Furije, umjesto Navasa na terenu je Vivian.

57' - Probao je sada i Mbappe iskosa s lijeve strane, ali opet je na mjestu Simon.

53' - Vidjeli smo prvu prijetnju u nastavku kada je Tchouameni skočio najviše nakon kornera, no Simon je na mjestu i brani to.

46' - Odmah na početku nastavka Ruiz je sjajnom loptom izbacio Williamsa, no pravovremeno je s gola izletio Maignan i otklonio opasnost.

Kraj prvog poluvremena

Francuska je sjajno otvorila golom Kolo Muanija, no Furija je okrenula u samo četiri minute golovima Yamala i Olma te na odmor odlazi s prednošću 2-1.

45' - Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

41' - Opet je Yamal dobio loptu na rubu šesnaesterca, ali ovog puta bliže mu je stajao Hernandez i to blokirao.

36' - Ruiz je sada dobio loptu na 20-ak metara pa pucao, no od bloka je to završilo u korneru.

35' - Kao da je presjekao taj novi gol Francuze, od kojih smo nakon novog gola Furije vidjeli jako malo.

PREOKRET ŠPANJOLACA

25' - Španjolci su samo četiri minuta nakon izjednačenja stigli do vodstva. Pomutnju u šesnaestercu Francuza napravio je Olmo pa pucao da bi loptu u vlastitu mrežu pospremio Kounde.

GOOOOOOOOOOLLLLLLL

22' - Kakav gol Laminea Yamala za 1-1. Primio je mladi Španjolac loptu na 20-ak metara pa neobranjivo pogodio u gornji kut od stative za izjednačenje.

19' - Prošao je sada Mbappe pa pucao s ruba šesnaesterca, no završilo je to samo u bloku Španjolaca.

13' - Navas je požutio nakon prekršaja na Rabiotu kojem su potom morali ukazati liječničku pomoć.

GOOOOOOOOLLLLLL

9' - Francuska je povela. Mbappe je dobio loptu na lijevoj strani i ubacio na rub peterca gdje je loptu dočekao Kolo Muani pa ju glavom pospremio u mrežu za 1-0. Prvi je to gol Francuza iz igre na ovom Euru, nakon što su jedan zabili preko Mbappea iz penala, a preostala dva bili su autogolovi protivnika.

5' - Španjolci prvi zaprijetili. Yamal je ubacio s desne strane, a na rubu peterca loptu je dočekao Ruiz čiji udarac glavom odlazi preko gola.

1' - Krenula je utakmica

20.57 - Izvedene su himne, sve je spremno za dvoboj.

20.45 - Uoči utakmice uhićen je jedan francuski navijač.

20.12 - Igrači isprobali travnjak

Stigli sastavi

19.52 - Deschamps iznenadio

Francuski izbornik Didier Deschamps iznenadio je s prvih 11 i ostavio Camavingu i Griezmanna na klupi.

19.50 - Stigao je sastav Španjolske, Olmo je u prvih 11.

18.25 - Ovako je izgledalo zagrijavanje navijača u Münchenu

18.20 - Drugog finalista doznat ćemo u srijedu kada u Dortmundu igraju Nizozemska i Engleska.

18.18 - Furija mora bez suspendiranih Carvajala i Le Normanda, te ozlijeđenog Pedrija, dok Trikolori nemaju problema oko sastava.

18.15 - Dobar dan i dobrodošli na Net.hr. Pred nama je prvaka utakmica polufinala Europskog prvenstva u Njemačkoj u kojoj će u Münchenu snage odmjeriti Španjolska i Francuska.