EKSKLUZIVNO / Oko sokolovo za RTL seciralo suđenje na utakmici Hrvatske i Italije: 'Svirao nam je ama baš sve'

Istaknuo je i da je po njemu sudačka nadoknada trebala trajati dvije minute manje

25.6.2024.
12:51

U posljednjem trećem kolu skupine B na EURU hrvatska nogometna reprezentacija je odigrala 1-1 (0-0) protiv Italije što je izabranike Zlatka Dalića jako udaljilo od osmine finala prvenstva. Hrvatskoj sada igra tek teorija. S dva boda još uvijek se može nadati prolazu, no u iduća dva dana moraju se poklopiti čak četiri rezultata.

NA RUBU ISPADANJA /

Dalić se posebno ispričao jednom igraču: 'Preuzimam odgovornost, sudac nije kriv'

U 55. minuti Luka Modrić je doveo Hrvatsku u vodstvo te je minimalnih 1-0 stajalo sve do 98. minute. Tada je za 1-1 pogodio Mattia Zaccagni čime je Italija osvojila drugo mjesto u skupini i osigurala subotnji meč osmine finala protiv Švicarske.

Slavni hrvatski nogometni sudac i legendarno "Oko sokolovo" Mateo Beusan za RTL je analizirao suđenje Danny Makkelieja u utakmici Vatrenih s Talijanima.

03.10.2014., Zagreb - Mateo Beusan, bivsi sudac i strucni komentator HRT-a. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Neujednačeni kriterij kod posuđivanja prekršaja, guranja s leđa ,nama je svirao ama baš sve. Drugo, opomene su u redu jer je zauzeo takav kriterij,a to ako ćemo imati teorije zavjere to opet odgovara Talijanima. U drugom poluvremenu naši su bili nervozni, pa je čak i Modrić osvetnički ušao u jedan duel ", rekao je na početku pa pohvalio videotehnologiju:

"VAR je opet pokazao da je potreban alat i da pridonosi poštenju."

Nakon toga je progovorio o dugačkjoj sudačkoj nadoknadi u kojoj je pao gol Italije u 98. minuti.

"FIFA traži za svaku zamjenu traži pola minute, kazneni udarac jednu minutu, provjera VAR-a koliko je bila i liječnička pomoć... Mislim da je precizna nadoknada trebala biti šest minuta, ali to bi trebalo izvaditi situaciju po situaciju, pitanje je bi li i nama nadoknadio toliko jer je s osam minuta dao šansu Italiji i to su iskoristili", rekao je i zaključio:

"Eto, to je splet okolnosti. Malo vjetra u leđa, malo nesreće za nas i našeg mentaliteta.."