IDU U ČETVRTFINALU / Englezi 'preživjeli' dramu u Gelsenkirchenu i nakon produžetka izbacili Slovačku

Engleska: Pickford - Walker, Stones, Guehi, Trippier - Mainoo, Rice - Saka, Bellingham, Foden - Kane

Slovačka: Dubravka - Pekarik, Vavro, Škriniar, Hancko - Kucka, Lobotka, Duda - Schranz, Strelec, Haraslin

POVIJESNI USPJEH /

Naprave li čudo večeras na Euru milijarder im obećao vreće prepune novca

Engleska je treći četvrtfinalist Europskog nogometnog prvenstva u Njemačkoj nakon što su Gelsenkirchenu s 2-1 pobijedili Slovačku.

Na prvu priliku čekalo se do 5. minute kada je Hancko dočekao jedan centaršut u šesnaestercu, pucao s ruba peterca, ali odlazi to pokraj stative. Englezi su odgovorili tri minute kasnije kada je Tripier dočekao neometan jedan centaršut na rubu šesnaesterca, no pucao je nebu pod oblake. Opet je opasno pred golom Engleza u 12. minuti kada je pomutnju napravio Haraslin, čiji je udarac blokiran u posljednji trenutak. Tražili su igrači Tri Lava penal u 23. minuti kada je u šesneastercu pao Foden, no nastavilo se samo s igrom, na kraju je lopta došla do Kanea čiji je udarac blokiran u posljednji trenutak.

Schranz za 1-0

Slovačka je do vodstva stigla u 25. minuti kada je Schranz nakon sjajne brze akcije izbio sam pred Pickforda i sa šest, sedam metara poslao loptu pokraj njega.

Šokirao je gol Engleze koji su nakon toga imali dominaciju, no nisu ozbiljnije ugrozili gol Slovaka, sve do 35. minuti kada su dva uzastopna kornera išla u peterac, no otklonila je obrana Slovačke to. U drugoj minuti sudačke nadoknade oštru loptu na peterac ubacio je Tripier, no opet je obrana Slovaka na mjestu. U nastavku akcije s 20-ak metara pucao je Mainoo, ali je to blokirano.

VAR poništio gol Fodena

Nakon samo tri minute nastavka zatresla se mreža kada je Foden iz blizine zabio na ubacivanje Tripiera, no uključio se VAR i opravdano ga poništio zbog zaleđa.

Samo dvije minute kasnije opet je opasno pred golom Slovaka kada puca Kane, no rezultat se nije mijenjao. Loše su Englezi izveli aut na centru u 55. minuti, lopta je došla do Streleca, koji je pokušao odmah s polovice igrališta, no na sreću Tri lava lopta je otišla pokraj gola.

Redali su se nakon toga napadi pred golom Slovačke, no Dubravka nije imao previše posla jer pravih prilika nije bilo. Sve do 78. minute kada je nakon ubačaja s lijeve strane sam na petercu ostao Kane, ali pokušaj glavom odlazi pokraj gola. Samo tri minute kasnije Rice je potegnuo s 20-ak metara, no zatresao se samo okvir gola. Lopta se odbila do Kanea koji s pet metara loptu šalje preko gola. Slovaci su u 87. pokušali preko Lobotke čiji udarac s 30-ak metara brani Pickford.

Majstorija Bellinghama

Sudac je pokazao čak šest minuta sudačke nadoknade, a onda u 95. Bellingham je je dobio loptu na nekih desetak metara pa škaricama donio 1-1.

Kane za preokret

Do potpunog preokreta Englezi su stigli odmah na početku nastavka kada je nakon kornera sam na pet metara ostao Kane, a ovog puta on ne griješi i zabija za 2-1.

Uzdrmao je taj gol Slovake, koji su preuzeli dominaciju nakon toga, ali nisu ozbiljnije ugrozili Pickforda, sve do 105. minute kada je Pekarik ubačaj s pet metara u naletu poslao preko gola.

Slovaci su dobili slobodan udarac na 25 metara, Tupta je preuzeo odgovornost, ali odlazi to preko gola. Do kraja smo gledali pritisak Slovaka, no rezultat se nije mijenjao pa će Englezi u četvrtfinalu u subotu 6. srpnja u Düsseldorfu igrati protiv Švicarske koja je s 2-0 izbacila aktualnog prvaka Italiju.