SRBI VRLO BLIZU POBJEDE / Dramatična pobjeda Danske

Reprezentacija Danske je u dramatičnoj završnici pobijedila reprezentaciju Srbije s 37:36.

18.1.2009.
21:10

Dvije sekunde prije kraja Lasse Boesen je zaputio udarac ispod ruke prema srpskom golu, a kada je lopta prešla crtu Danci su mogli početi slaviti.

Danci su katastrofalno započeli susret protiv Srbije pa je na pauzi već bilo 22:16, +6 za naše susjede.

S druge strane Srbija je od početka nametnula visoki tempo utakmice, borbeno u napadu te posebno u obrani. Danska obrana nije nikako funkcionirala, a inače pouzdani Kasper Hvidt uhvatio je tek dvije obrane čitavo prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu Danci polako smanjuju razliku, a u 48. minuti izjednačuju na 30:30.

Unatoč porazu, Srbija pokazala da je na ovo SP došla iznimno spremna, te da će protiv nje svi imati puno problema.

Momir Ilić zabio je 10 pogodaka za Srbiju, a Hans Lindberg je za Dansku pogodio 8 puta.