NOVI HRVATSKI REKORDI / Draganji zlato, štafeti srebro

Na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima, Draganja je postavio novi hrvatski rekord i osvojio zlato u disciplini 100m mješovito. Kasnije je plivao i štafetu na 4x50m slobodno i osvojio srebro.

13.12.2009.
16:11

Hrvatski plivač Duje Draganja osvojio je u nedjelju zlatnu medalju na 100m mješovito na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Istanbulu.

Draganja je zlato osvojio s rezultatom 51.20, što je novi hrvatski rekord, gotovo sekundu bolji od dosadašnjeg 52.17.

U utrku je krenuo odlično i nakon 25 metara delfinovim stilom bio je najbolji. Nakon leđne tehnike pao je na treću poziciju, no prsnim stilom se vratio u vodstvo, a potom u posljednjih 25 metara slobodnim stilom zadržao vodstvo.

Drugo mjesto osvojio je Rus Sergej Fesikov (51.29), a treći je bio Slovenac Peter Mankoč (51.52).

Nedugo nakon zlata, Draganja je osvojio i srebro, ali u sklopu štafete u disciplini 4×50 metara slobodno. Zajedno s Aleksejom Puninskim, Mariom Todorovićem i Mariom Delačem popravio je dosadašnji hrvatski rekord za gotovo pola sekunde i on sada stoji na 1:23.18.

Zlatnu su medalju osvojili Francuzi s rezultatom 1:22.96, dok je bronca pripala Talijanima s rezultatom 1:23.64.