22. kolo Prve HNL / Dinamo spasio Fernandez, Lokomotiva pobijedila Istru

Utakmica na Maksimiru je započela šokantnim pogotkom gostiju u 19. minuti kada je Kvesić sjajnim udarcem pogodio mrežu Dinama

15.2.2014.
19:19
Sanjin Strukic/PIXSELL

U derbi-dvoboju 22. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama slavili protiv RNK Splita s 2-1 (1-1), te sada opet vode s pet bodova više od Hajduka.U drugom susretu dana Lokomotiva je u Puli pobijedila Istru 1961 s 4-2.

Utakmica na Maksimiru je započela šokantnim pogotkom gostiju u 19. minuti kada je Kvesić sjajnim udarcem pogodio mrežu Dinama. Zagrepčane je spasio Čileanac Junior Fernandez pogocima u 28. i 53. minuti, a dokraja više nije bilo zgoditaka, iako je bilo prilika na obje strane.

Dinamo sada ima 49 bodova i utakmicu manje od drugoplasiranoga Hajduka, koji je na 44 boda.

U golijadi u Puli Lokomotiva je slavila s 4-2 protiv domaće Istre 1961. Golovima Budimira gosti su dobili prvo poluvrijeme s 2-1, Blagojević u 54. minuti izjednačio na 2-2, a samo šest minuta kasnije Trebotić je vratio vodstvo Zagrepčanima. U 80. minuti Trebotić zabio svoj drugi gol za konačnu pobjedu, kojom je Lokomotiva preskočila Rijeku na trećoj poziciji.