bez pobjednika / 'Derbi Svetog Duje' u zadnjem kolu u Splitu završio s miroljubivih 1-1

29.5.2015.
19:32
Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U prvoj utakmici zadnjeg, 36. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši RNK Splita i Hajduka igrali 1-1 (1-0).

'Derbi Svetog Duje' na Parku mladeži okončan je remijem, Split je bio puno bolja momčad u prvom dijelu, a Hajduk je u drugom ipak uspio ostati neporažen u zadnjoj utakmici sezone.

Split je poveo u 16. minuti kada je Miloš Vidović ubačaj Marka Roga sproveo iz blizine glavom u mrežu, a u 29. minuti domaćini su propustili veliku priliku za povećanje vodstva. Ante Erceg je imao kazneni udarac, no njegov pokušaj "panenke" je lako zaustavio vratar Hajduka Grbić. Hajduk je izjednačio u 50. minuti iz prvog udarca na vrata Splita, a mrežu je pogodio Elvir Maloku na dodavanje mladog Tudora.

Hajduk ovo prvenstvo završava na trećoj poziciji s 50 osvojenih bodova, a RNK Split je ostao sedmi s 41 bodom.

Pred 1200 gledatelja na stadionu u Parku mladeži sudio je Mlakar iz Zaprešića.