DINAMO SREDIO RIVALE IZ SPLITA / Derbi opravdao očekivanja: Sammir i Čop nokautirali Hajduk

U utakmici 10. kola Prve hrvatske nogometne lige Dinamo je pobijedio Hajduk sa 3-1 (2-1). Strijelci za Dinamo bili su Sammir (37, 78-11m) i Čop (44), a pogodak za Hajduk zabio je Caktaš (1).

29.9.2012.
19:55
PIXSELL

ZAGREB - Bila je to utakmica sa šokantnim početkom, odličnim prvim poluvremenom, dok su u drugom dijelu navijači gledali "uspavanku".

Hajduk je poveo nakon samo 38 sekundi, a strijelac je bio MijoCaktaš kojemu je asistirao Ivan Vuković. No, veliku krivicu za pogodak snosi branič Dinama JosipPivarić, koji nije pokrio Caktaša, iako nije imao drugog posla.

U 15. minuti prva velika prilika za Dinamo, Ademi si je izborio prostor za udarac, ali na pravom mjestu je vratar Blažević. Sedam minuta kasnije Beqiraj je u šansi, ali lopta odlazi pored gola.

Novu šansu "modri" su imali u 28. minuti, ali Blažević je na vrijeme istrčao i zaustavio je pokušaj loba DujeČopa.

Dinamo je uspio izjednačiti u 37. minuti. Rukavina je lijepo prebacio Hajdukovu obranu, a Sammir je iz trka odličnim udarcem pogodio za 1-1.

U završnici prvog dijela, u 44. minuti, Dinamo postiže i drugi gol. Sammir je pokrenuo akciju, a Kovačić pronašao Čopa, koji je utrčao u kazneni prostor i zabio za 2-1.

Imao je Dinamo još dvije dobre prilike do kraja prvog poluvremena. U 40. minuti Sammir je pucao sa ruba kaznenog prostora, ali to blokiraju Hajdukovi igrači, dok je u 42. minuti, nakon ubačaja Pivarića, glavom pucao Rukavina iz neposredne blizine, ali pored gola.

U drugom poluvremenu tempo je znatno pao. Vrijedi izdvojiti priliku Beqiraja u 50. minuti, no lopta je otišla pored vratiju. Nakon toga Dinamovi navijači su bacili nekoliko zapaljenih baklji na teren, pa je utakmica bila prekinuta na dvije minute.

Dinamovu pobjedu potvrdio je Sammir u 78. minuti pogotkom iz 11-erca. To mu je bio deseti gol u prvenstvu. Prethodno je u kaznenom prostoru srušen Vida.

Treba reći i da je debitirao jedan od najvećih hrvatskih talenata, 16-godišnji Dinamov veznjak AlenHalilović, koji je u 83. minuti zamijenio dvostrukog strijelca Sammira.

TIJEK SUSRETA:

KRAJ SUSRETA U MAKSIMIRU!

90. min:Krstanović je zabio nekoliko trenutaka prije kraja, no sudac Svilokos je poništio gol zbog zaleđa koje nije postojalo.

83. min:Sammir je zvižducima ispraćen s travnjaka. U igru je ušla velika Dinamova nada - Alen Halilović!

79. min: GOOOL! Dinamo vodi 3:1! Sammir je rutinirano realizirao penal i praktički riješio ishod derbija. Zanimljivo, strijelac je pozdravljen zvižducima maksimirskih tribina.

78. min: Jedanaesterac za Dinamo!

76. min: Nova izmjena kod Dinama. Ušao je Krstanović, a izašao Kovačić.

70. min: U igri je Brozović, a na ranije tuširanje otišao je Beqiraj.

57. min:MišoKrstičević napravio je i drugu zamjenu. Umjesto Bencuna u igru je ušao Bašić.

46. min: Počeo je nastavak u Maksimiru!

Kraj prvog poluvremena!

44. min: GOOOL! Dinamo je preokrenuo! Bivši igrač Hajduka Duje Čop odlično je po lijevoj strani ušao u kazneni prostor te je pogodio suprotni kut Blaževićevih vrata.

36. min: GOOOL! Dinamo je izjednačio! Rukavina je asistirao Sammiru, a novi hrvatski reprezentativac je efektnim volejom izjednačio na 1:1!

34. min: Ozlijedio se Stojanović pa je umjesto njega Krstičević uveo Jonjića.

31. min: Ademi je iznimno raspoložen večeras. Opet je zaprijetio, no udarac je uspio obraniti Blažević.

22. min:Beqiraj je s desne strane iskosa zaprijetio, no lopta odlazi pored desne vratnice.

15. min: Udarac Ademija sa sedam metara ukrotio je Blažević.

12. min: Prva prilika za Modre. Pivarić ubacuje pred gol, no udarac Čopa prohujao je pored vratnice.

11. min: Trener Dinama AnteČačić danas slavi 59. rođendan, a za loš početak 'rođendanske zabave' pobrinuli su se njegovi izabranici.

8. min:Vuković je nakon slobodnog udarca pucao pod gredu, Kelava izbacuje u korner.

1. min: GOOOL! Hajduk vodi 1:0! Vuković je ubacio pred gol Kelave gdje se našao Caktaš i pogodio za vodstvo Bijelih! Gol je pao u 38. sekundi susreta!

1. min: Počela je utakmica u Maksimiru! Pred 'nategnutih' desetak tisuća gledatelja.

17:41 - Dinamo i Hajduk u najveću utakmicu hrvatskog nogometa ulaze sa sljedećim postavama:

Dinamo: Kelava - Vida, Tonel, Šimunić, Pivarić - Ademi, Kovačić- Čop, Sammir, Rukavina - Beqiraj.

Hajduk: Blažević - Vršajević, Maloča, Milović, Stojanović (Jonjić) - Radošević, Milić - Oremuš, Bencun (Bašić), Caktaš - Vuković.