ZABIJA KAO OD ŠALE /

Čudesni Argentinac na korak do rekorda

Messi sada ima više nego realne šanse da dostigne Muellerov rekord u broju pogodaka u jednoj sezoni, a do rekorda je stigla Barcelona. Niti jedna momčad u povijesti Primere nije u prvih 14 kola imala tako dobar start kao Barca koja je ubilježila 13 pobjeda i jedan remi.

2.12.2012.
14:30
AP

BARCELONA - Nogometaši Barcelone slavili su na svom Nou Campu protiv Athletic Bilbaa s 5:1, a LeoMessi je postigao dva zgoditak, te sada ima 84 postignuta pogotka u kalendarskoj godini - samo jedan gol manje od rekorda GerdaMuellera.

Barca je brzo slomila otpor Baska, već nakon prvog dijela bilo je 3:0 zahvaljujući GerarduPiqueu (22), Messiju (25) i Adrianu (45+1). CescFabregas je u 57. minuti povećao na 4:0, IbaiGomez u 65. postigao počasni zgoditak za Athletic, da bi čudesni Argentinac okrunio svoju dobru igru svojim drugim golom u 70. minuti.

Real Madrid, koji je 1992. vodio RadomirAntić, držala je rekord s 12 pobjeda, te s jednim remijem i porazom.

Barca ima šest bodova više od Atletica i čak 14 od Reala, koji kasno večeras na Bernabeu dočekuje upravo Atletico.