Crno-beli teško do pobede protiv Segeda

Partizan slomio otpor Mađara tek u poslednjoj četvrtini - 8:6

9.1.2013.
20:03

Vaterpolisti Partizana savladali su večeras na Banjici ekipu mađarskog Segeda sa 8:6 (1:1, 1:3, 2:1, 4:1), u sedmom kolu D grupe Lige šampiona.

To je treća pobeda crno-belih u dosadašnjem delu takmičenja, dok je prvoplasirani Seged doživeo prvi neuspeh.

Aktuelni prvak Srbije igrao je slabo u prvom poluvremenu koje je pripalo gostima rezultatom 4:2. Međutim, u nastavku susreta tim trenera Vlade Vujasinovića je sjajnom igrom u poslednjoj četvrtini uspeo da preokrene tok meča i nadigra neugodnog protivnika.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Mitrović, Mandić i Ćuk sa po dva gola, a po jednom su se u strelce upisali Dedović, osnosno Rackov.

U sledećem kolu Evrolige, koje je na programu 23. januara, crno-beli gostuju rumunskoj Oradei i ta utakmica će verovatno odlučivati ko će osvojiti drugo mesto u D grupi Lige Šampiona.