Crno-beli nakon produžetka ostali bez Top 16

Srpski šampion se oprostio od Evrolige

13.12.2012.
23:26

Košarkaši Partizana drugu godinu zaredom neće igrati Top 16 fazu Evrolige, pošto su poraženi posle produžetka od nemačkog Bamberga rezultatom 92:90 (25:13, 22:22, 21:27, 12:18, 12:10).

Crno-beli su imali veliku šansu da prođu u narednu rundu takmičenja s obzirom na to da je turski Bešiktaš savaladao Lijetuvos Ritas sa 66:65.

Iz grupe D, u Top 16 prošli su CSKA Moskva , Barselona, Bešiktaš i Bamberg.

Domaći tim je bolje ušao u meč i već u prvoj četvrtini imao dvocifrenu razliku, a najveća je iznosila 16 poena - 32:16.

U nastavku probudili su se i košarkaši Partizana. Usledila je odlična serija crno-belih. Agresivnom odbranom i sigurnom igrom u fazi napada, Partizan je uspeo da si približi Nemcima.

Serija je prekinuta nakon diskutabilne sudijske odluke sudije, koji je svirao namernu grešku plejmejkeru crno-belih, Leu Vestermanu. Igrači Bamberga koriste novi pad u igri Partizana i ponovo stižu do velike prednosti.

Ipak, crno-beli su imali snage da se potpuno rezultatski vrate u samom finišu meča koji je obilovao uzbuđenjima.