Premoć starijeg / Ćorić ipak bez naslova u Kini, prvi nositelj i branitelj prejak

Mladi hrvatski tenisač nije uspio osvojiti šesti ITF naslov, a u finalu 15.000 dolara vrijednog turnira u Kini, poražen je od domaćeg igrača i branitelja naslova.

13.4.2014.
14:24
AP Images

Mladi hrvatski tenisač, 17-godišnji Borna Ćorić nije uspio osvojiti naslov pobjednika ITF Futures turnira koji se igrao u kineskom gradu Chengdu, on je u finalu izgubio od prvog nositelja, domaćeg igrača Dija Wua sa 6-4, 6-2.

Nakon što je prošloga vikenda bio junak pobjede hrvatske Davis Cup reprezentacije na gostovanju kod Poljske u susretu 2. kola Skupine I Euroafričke zone kada je u pet setova svladao 21. igrača svijeta Jerzyja Janowicza, Ćorić je nastavio s dobrim rezultatima i Chengduu, ali u finalu je ipak morao priznati premoć pet godina starijeg i 98 pozicija bolje plasiranog igrača na ATP ljestvici.

Prije turnira u Chengduu Ćorić je bio 295. igrač na ATP ljestvici, a u ponedjeljak će taj plasman biti i bolji.

Ćorić je dosada osvojio pet ITF Futures naslova, sve u 2013. godini.