LIGA KUP IDE U MANCHESTER / City uz puno muke do novog trofeja

City je po treći puta osvojio Liga-kup nakon 1970. i 1976., a ovo je i prvi engleski trofej trenera Manuela Pellegrinija.

2.3.2014.
17:11
AP

LONDON - Nogometaši Manchester Citya pobjednici su engleskog Liga-kupa nakon što su u finalnoj utakmici na Wembleyu pobijedili Sunderland s 3-1.

City je po treći puta osvojio Liga-kup nakon 1970. i 1976., a ovo je i prvi engleski trofej trenera ManuelaPellegrinija.

Sunderland, koji je na Wembleyu tražio svoj prvi trofej nakon 31 godine, bolje je započeo utakmicu i poveo zgoditkom FabiaBorinija u 10. minuti.

City se dugo mučio i izjednačio je tek u 55. minuti fantastičnim pogotkom YayeTourea, a samo minutu kasnije SamirNasri donosi prednost od 2-1.

Sunderland je pokušavao izjednačiti, ali je primio pogodak iz protunapada preko Jesusa Navasa u 90.minuti.