FANTASTIČAN REZULTAT HRVATSKOG TENISAČA /

Čilić u finalu Chennaija!

Naš tenisač pobjedu je zaslužio boljom igrom od Španjolca Marcela Granollersa u dva seta 6-4, 6-3.

10.1.2009.
13:44

Marin Čilić izborio je finale ATP turnira u indijskom Chennaiju! najbolji hrvatski tenisač bio je bolji u dva seta od Španjolca Marcela Granollersa 6-4, 6-3. U finalu će igrati protiv boljeg iz dvoboja Rainer Schuettler - Somdev Devvarman.

Učinio je to sjajnom igrom na svoj početni udarac i dobrim reakcijama na protivnikov servis. Prvi set Čilić  je oplodio sjajnom realizacijom početnog udarca (14/14 na prvi servis, 6/10 na drugi) kada je napravio break jedne od dvije lopte.

u nastavku meča Čilić je dodatno pristisnuo Španjolca i dva puta mu oduzeo servis, te poveo 5-1. Nakon što je Granollers smanjio na 5-2, Čilić svoj početni udarac nije iskoristio za plasman u finale, već je nešto prisutnija nervoza odvela Španjolca do 15-40 i realizacije prve prilike u meču za oduzimanjem servisa.

Ipak, već u sljedećoj igri Čilić koristi priliku. Unatoč tome što je Španjolac poveo 40-0, hrvatski je reket osvojio pet poena u nizu i ostvario plasman u finale na svom premijernom turniru ove sezone.