FINALE ATP TURNIRA U CHENNAIJU / Čilić pobijedio Wavrinku

Hrvatski tenisač pobijedio je Švicarca 7-6, 7-6, što mu je prva pobjeda nad suparnikom nakon četiri poraza.

10.1.2010.
15:01

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić obranio je naslov na teniskom ATP turniru u indijskom Chennaiju pobijedivši u finalu u nedjelju Švicarca Stanislava Wavrinku 7-6 (7-2), 7-6 (7-3) nakon 2 sata i 40 minuta igre.

U dosta neizvjesnom meču do samog kraja Čilić je osvojio 90 poena od 177, dok je Wavrinka osvojio 81 poen. Naš je tenisač imao dva asa i dva je puta oduzeo set Švicarcu. Inače ovo je prva pobjeda Marina Čilića nad Wavrinkom, 21. tenisačem svijeta, koji ga je do ovog finala porazio četiri puta.

Ovo je Čiliću šesto finale u karijeri i četvrti naslov u karijeri, osim dva naslova u Chennaiju osvojio je naslove u New Heavenu i Zagrebu.