ZAUSTAVLJEN U TREĆEM KOLU /

Čilić ipak popustio pod Federerom

Čilić je bio ravnopravan igrač u prva tri seta, ali propustio je realizirati previše "break-lopti" da bi mogao računati na pobjedu protiv najboljeg tenisača svih vremena.

4.9.2011.
15:01

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u 4. kolo posljednjeg "Grand Slam" turnira sezone, US Opena u New Yorku, bolji od njega bio je peterostruki pobjednik u New Yorku, trenutačno treći igrač svijeta Švicarac Roger Federer sa 6-3, 4-6, 6-4, 6-2 nakon dva sata i 40 minuta igre.

Bio je ovo treći međusobni dvoboj Čilića i Federera i treća pobjeda švicarskog igrača.

Ključni trenutak susreta vjerojatno se dogodio pri rezultatu 4-4 u trećem setu na Čilićevom servisu u trenutku kada je Federer imao "break-loptu".

Naš je tenisač dobio opomenu zbog odugovlačenja, a potom je odservirao dvostruku pogrešku kojom je Federer poveo 5-4.