EUROLIGA: PREMIJERNO SLAVLJE / Cibona napokon pobijedila, pao Žalgiris

Zagrepčani su slavili 64:52, a presudila je posljednja četvrtina u kojoj su "Vukovi" primili samo osam, a zabili 17 koševa i time ostali u igri za 2. krug natjecanja.

11.11.2009.
19:30

Nakon tri uvodna poraza košarkaši Cibone upisali su i prvu pobjedu u A skupini Eurolige pobijedivši u KC Dražen Petrović Žalgiris 64:52 (16:16, 19:15, 12:13, 17:8).

U izjednačenom susretu Cibona je do pobjede došla odličnom igrom u obrani primivši svega 52 koša. Presudila je posljednja četvrtina u kojoj je Cibona primila samo osam, a zabila 17 koševa. Najefikasniji igrači u Ciboninim redovima bili su Marko Tomas sa 14 koševa, Vedran Vukušić je dodao 11 koševa, dok su Marin Rozić i Lukša Andrić upisali po 10 koševa. Goste su predvodili Mirza Begić (14) i Travis Watson (9 koševa i 12 skokova)

Ovom pobjedom "vukovi" su ostali u igri za plasman u drugi krug Eurolige i nakon četiri kola imaju jednu pobjedu i tri poraza kao i Žalgiris.