Torres donio pobjedu / Chelsea srušio City, Sunderlandu 'Tyne-Wear' derbi

U derbiju devetog kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Manchester City 2-1, a identičnim rezultatom Sunderland je u lokalnom derbiju porazio Newcastle United.

27.10.2013.
19:34
AP Images

Chelsea i City prikazali su izjednačenu igru u kojoj je presudila velika pogreška gostujućeg vratara Joea Harta u 90. minuti utakmice. Hart je nepotrebno istrčao izvan kaznenog prostora u trenutku kad mu je Pablo Zabaleta glavom vraćao loptu. Lopta je preletjela Harta, a Fernando Torres je pratio akciju i pospremio loptu u praznu mrežu. 'Bluesi' su poveli golom Andrea Schuerrlea u 33. minuti, a izjednačio je Sergio Aguero u 49. minuti.

Danas je odigran i veliki 'Tyne-Wear' derbi. Okršaj Sunderlanda i Newcastlea Uniteda koji su udaljeni svega 15 kilometara. U dvoboju visokih tenzija pobijedio je Sunderland 2-1. Golove za prvu pobjedu Sunderlanda postigli su Steven Fletcher (5) i Fabio Borini (84), dok je strijelac za Newcastle United bio Mathieu Debuchy (57).

Tottenham je na White Hart Laneu teškom mukom slomio Hully City 1-0, a pogodak odluke zabio je Roberto Soldado iz jedanaesterca u 80. minuti. Swansea City i West Ham United su odigrali bez golova.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 22 boda, po 20 imaju Chelsea i Liverpool, Tottenham ima 19, a slijede Southamptonm i Everton sa po 18 bodova. City je tek sedmi sa 16, a United osmi sa 14 bodova.