Džeko probio bunker / Četvrti trijumf Uniteda, City izbio na vrh

Na ljestvici sada vodi Manchester City s 41 bodom, dva više od Arsenala i četiri od Chelsea, koji svoje utakmice igraju u nedjelju. Manchester United je na šestom mjestu s 34 boda, a Crystal Palace je unatoč porazu sada izvan zone ispadanja, dok je na 18. mjesto pao Fulham.

28.12.2013.
18:51
martin Rickett/Press Association/PIXSELL

Nogometaši Manchester Citya i Manchester Uniteda ubilježili su minimalne pobjede u 19. kolu Engleske lige.

City je kod s 1-0 slavio protiv Crystal Palacea, te preuzeo vodstvo na ljestvici. Pogodak odluke dao je Edin Džeko u 66. minuti, pa City i dalje drži savršen učinak kod kuće - deset pobjeda u deset susreta.

Jedan pogodak bio je dovoljan i Unitedu da slavi na gostovanju kod Norwicha, a strijelac je u 57. minuti bio Danny Wellbeck.

Jednu od najvećih pobjeda u povijesti ostvario je Hull City koji je s čak 6-0 kod kuće nadigrao Fulham. Zanimljivo je da su svi zgodici pali u drugom dijelu, a dvostruki strijelac za Hull bio je Slovenac Koren. Aston Villa i Swansea su odigrali 1-1, a u prvoj utakmici 19. kola Engleske lige West Ham United i West Bromwich Albion 3-3. U spektakularnoj utakmici West Ham je poveo 1-0, WBA preokrenuo na 1-2, da bi u drugom dijelu domaćini opet poveli s 3-2, da bi 21 minutu prije kraja gosti spasili bod. Pogotke su za West Ham dali Joe Cole (4), Modibo Maiga (65) i Kevin Nolan (67), dok su strijelci za WBA bili Nicolas Anelka (40,45+1) i Saido Berahino (69). Oba kluba se bore za ostanak - WBA je 15. s 18 bodova, a West Ham pretposljednji, 19. s 15 bodova.

Kasnije večeras igraju Cardiff City - Sunderland, a u nedjelju Everton -Southampton, Newcastle United - Arsenal, Chelsea - Liverpool i Tottenham Hotspur - Stoke City.