HRVATSKO ČUDO U CHAMONIXU / Četiri hrvatska mušketira!

Ivica Kostelić osvojio je prvo, a Natko Zrnčić Dim drugo mjestu u superkombinaciji koja je u nedjelju vožena u francuskom Chamonixu! Bodove su uzeli i Šamšal i Široki.

30.1.2011.
14:06

Ovo je najuspješniji dan u povijesti hrvatskog skijanja. Ivica je ovom pobjedom napravio još veću razliku u ukupnom poretku Svjetskog kupa i potvrdio osvajanje Malog kristalnog globusa u kombinaciji.

Kostelić je nakon spusta bio tek 24. s više od dvije sekunde zaostatka, a Dim je odlično odvezao i spust te je u slalomsku utrku krenuo kao šesti.

Uspjeh su upotpunili Dalibor Šamšal na 25. mjestu i Tin Široki koji je zauzeo 29. mjesto. Dakle, četiri hrvatska skijaša s osvojenim bodovima u jednoj utrci!

U ukupnom poretku Kostelić vodi sa 1178 bodova, a slijede Švicarci Silvan Zurbriggen sa 703, te Didier Cuche sa 673 boda. To znači da Kostelić ima 475 bodova više od Zurbriggena.