NAKON ZVEZDE PAO I PARTIZAN / Cedevita tricom sa zvukom sirene stigla do velikog finala!

Ovom pobjedom Cedevite Hrvatska će imati dva predstavnika u Euroligi sljedeće sezone, a sada je sigurno kako će tek drugi put u 13 sezona regionalne lige neki hrvatski klub biti pobjednik. Jedini dosadašnji naslov osvojio je Zadar 2003. godine.

25.4.2014.
21:59

BEOGRAD - Košarkaši Cedevite pridružili su se Ciboni u finalu regionalne ABA lige, oni su u polufinalu u beogradskoj Areni svladali branitelja naslova Partizan sa 81-79 (27-16, 13-19, 17-29, 24-15) tricom Nolana Smitha u posljednjoj sekundi utakmice.

Miro Bilan sa 14, Jusuf Nurkić sa 13 i Nolan Smith sa 12 koešva bili su najefikasniji kod Cedevite, dok su Saša Pavlović sa 25 i Bogdan Bogdanović sa 15 poena bili najefikasniji kod Partizana.

Cedevita je odlično krenula u utakmicu, agresivnom obranom prisiljavala je igrače Partizana na pogrešna dodavanja iz kojih su slijedili brzi protunapadi iz kojih su punili suparnički koš. Sredinom prve četvrtine bilo je obećavajući 17-5 za Cedevitu i izgledalo je kako će i drugu večer zaredom hrvatski sastav svladati srpskog predstavnika u Beogradu.

Situacija se za Cedevitu odlično razvijala do 14. minute kada je na semaforu svijetlilo 34-18 u korist hrvatskog predstavnika. No, potom je uslijedila "kanonada" trica Partizanovih igrača koju je s dva dalekometna ubačaja pokrenuo Pavlović, a zatim su se priključili još Bogdanović, Andrić i Tepić, pa se na odmor otišlo sa samo pet razlike za Cedevitu (40-35).

Ta malena prednost vrlo se brzo istopila, Partizan je uraganskim ulaskom u drugo poluvrijeme i serijom 16-5 stigao do vodstva 51-45. Ipak, zahvaljujući nekoliko odličnih obrambenih reakcija Jusufa Nurkića, Cedevita je iz brzih akcija još jednom stigla do vodstva od 52-51. Nažalost, tada se "probudio" sjajni Partizanov šuter Bogdan Bogdanović koji je postigao osam poena u seriji domaćih kojom su stigli do devet koševa prednosti (66-57).

Kada je Partizan sredinom četvrte četvrtine poveo sa 11 razlike (73-62), izgledalo je kako više nema nade za hrvatskog predstavnika. Ipak, Allen Ray i Luka Babić vezali su dvije trice, Cedevita je još nekoliko puta odlično reagirala u obrani i dvije minute prije kraja povela sa 76-74. Partizan je pogođenim slobodnim bacanjima stigao do prednosti 79-78, a Tepić je pet sekundi prije kraja promašio tricu za pobjedu. Smith je skočio u obrani, potrčao na polovicu Partizana, a njegov je šut nakon nekiloko odbojanja po obruču prošao kroz mrežicu.

Finale između Cibone i Cedevite je na rasporedu u nedjelju u 20 sati.