jadranski derbi / Burna utakmica na Poljudu: Hajduk vodio do 81. minute, a onda je Rijeka došla do boda s bijele točke

Vodeća Rijeka sada ima 62 boda, četiri više od drugog Dinama, dok je Hajduk treći sa 42 boda

11.3.2017.
19:12
Ivo Čagalj/Pixsell

Hajduk i Rijeka odigrali 1:1

U derbiju 24. kola Prve HNL Hajduk i Rijeka su na Poljudu odigrali 1-1 (1-0), dok je u prvom subotnjem susretu Dinamo u Maksimiru uvjerljivo nadigrao Split sa 4-0 (2-0) pa sada vodeća Rijeka ima četiri boda više od Dinama.

U Splitu je Hajduk bolje otvorio utakmicu, stvorio nekoliko prilika i za to bio nagrađen vodećim golom u 31. minuti. Vratar i branič Rijeke Prskalo i Martić su se sudarili u pokušaju otklanjanja opasnosti iz vlastitog kaznenog prostora nakon čega su ostali ležati na tlu, a lopta se odbila na nogu Hamze Barryja koji je uspio pogoditi nebranjenu mrežu.

POGLEDAJTE JOŠ:

>> Dinamo na Maksimiru lako do pobjede protiv Splita, dva pogotka raspoloženog Hodžića

Centarfor Hajduka Marko Futacs je u nastavku promašio nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva, a Rijeka je to uspjela kazniti izjednačenjem u 81. minuti iz dvojbenog kaznenog udarca. Zoran Nižić je izbio loptu s glave Franka Andrijaševića, no sudac Zebec je procijenio kako ga je pritom i zakačio, te je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač 11-erca bio je Roman Bezjak.

Dinamo je rutinski svladao Split s dva gola Hodžića (12, 61) i po jednim Sammira (35) i Ćorića (70).

Vodeća Rijeka sada ima 62 boda, četiri više od drugog Dinama, dok je Hajduk treći sa 42 boda, jednim više od četvrtog Osijeka koji u nedjelju gostuje kod Slavena Belupa.

Na dnu je Cibalia s devet bodova, šest manje od pretposljednjeg Splita.