NEZADRŽIVI JAMAJČANIN / Bolt rekordan i na 200 metara

Sprinter je istrčao dionicu za 19.19 čime je za 11 stotinki popravio vlastiti svjetski rekord kojega je trčao prošle godine u finalu OI u Pekingu.

20.8.2009.
19:14

Sjajni jamajčanski sprinter Usain Bolt osvojio je svoj drugi naslov svjetskog prvaka na SP u atletici u Berlinu istrčavši drugi svjetski rekord. Bolt je pobijedio u finalu utrke na 200 metara s vremenom od 19.19 sekundi čime je za 11 stotinki popravio vlastiti svjetski rekord kojega je trčao prošle godine u finalu OI u Pekingu.

Bolt je u nedjelju osvojio naslov svjetskog prvaka na 100 metara s vremenom od 9.58 sekundi ime je također za 11 stotinki popravio vlastiti rekord iz Pekinga.

Srebrnu medalju osvojio je 19-godšinji Alonso Edward iz Paname sa 19.81, a brončanu Amerikanac Wallace Spearmon sa 19.85.