LP: USPJEŠNI GOSTI /

Barci remi u Stuttgartu, Bordeaux slavio u Pireju

Eurospki prvak je u Njemačkoj odigrao 1:1, a Bordeaux je pobjedom 1:0 kod Olympiacosa na pragu četvrtfinala LP.

23.2.2010.
21:52

U prvim susretima osmine finala nogometne Lige prvaka Stuttgart i Barcelona su odigrali bez pobjednika 1:1, a Bordeaux je kao gost 1:0 pobijedio Olympiacos.

Stuttgart je poveo pogotkom Cacaua u 25. minuti, a izjednačio je Ibrahimović u 52. minuti.

Njemačka momčad je u prvom dijelu u potpunosti nadigrala europskog prvaka. Barca je očekivano imala veći posjed lopte, međutim domaćin je zabio gol, a potom imao još tri sjajne prilike.

Katalonci su u prvom dijelu samo jednom ozbiljnije zaprijetili vratima njemačkog sastava i to u 40. minuti kada je Messijev udarac Lehmann obranio, a lopta je potom preko njegove ruke udarila u vratnicu.

U nastavku utakmice gledali smo daleko bolju Barcelonu i u 52. minuti Ibrahimović je izjednačio otvorivši Kataloncima vrata prolaza.

Istovremeno, Bordeaux je u Pireju pobijedio Olympiakos 1:0 i sasvim se približio plasmanu među osam najboljih momčadi Starog kontinenta. Pogodak odluke postigao je Michael Ciani u drugoj minuti sudačke nadokande prvog dijela.