Teško izborena pobjeda / Arsenal u završnici slomio Cardiff, novi bodovi Chelseaju i Liverpoolu

Na ljestvici vodi Arsenal sa 42 boda, drugi Manchester City ima 41, a treći Chelsea 40. Na dnu su Crystal palace sa 17, West Ham United sa 15 i Sunderland sa 14 bodova.

1.1.2014.
18:27
Clive Gee/Press Association/PIXSELL

Nogometaši Arsenala zadržali su prvo mjesto na ljestvici engleskog prvenstva i nakon 20. kola igranog na Novu godinu zahvaljujući teško izborenoj 2-0 (0-0) domaćoj pobjedi protiv Cardiff Cityja, te i dalje imaju bod prednosti u odnosu na drugi Manchester City koji je kao gost sa 3-2 (1-1) nadigrao Swansea City.

Cardiff je držao 0-0 na Emiratesu sve do 88. minute, a tada je Nicklas Bendtner uspio pospremiti jedan odbijanac u mrežu za 1-0, da bi Theo Walcott u drugoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 2-0.

City je do pobjede u Walesu stigao zahvaljujući pogocima Fernandinha (14), Yaye Tourea (58) i Kolarova (66), dok su strijelac oba gola za domaće bio Bony (45+2, 90+1).

Chelsea je ostao treći s dva boda manje od Arsenala zahvaljujući 3-0 (0-0) pobjedi na gostovanju kod Southamptona. Sva tri gola plavi sa Stamford Bridgea postigli su u nastavku, a mrežu su tresli Torres (60), Willian (71) i Oscar (82). Dejan Lovren je u obrani Southamptona odigrao svih 90 minuta.

Nikica Jelavić igrao je od 72. minute za Everton koji je na gostovanju kod Stoke Cityja odigrao 1-1 (0-0). Stoke je poveo preko As-Saidija (49), a poravnao je Baines (90+2-11m).

U posljednjem susretu kola kasnije večeras igraju Manchester United i Tottenham Hotspur.